08-14 TEMMUZ BOLU-ANKARA-ESKİŞEHİR-BURSA

 • 6 Gece 7 Gün
 • ₺2490

Genel Bilgi

İZMİT – DÜZCE – AKÇAKOCA – SAPANCA – MAŞUKİYE  – YEDİGÖLLER – GÖLCÜK – ABANT  MUDURNU – BEYPAZARI – ANITKABİR – ODUNPAZARI – SAZOVA – KENTPARK – GÖLYAZI

Dâhil olan Hizmetler

 • Ercan -Saw-Ercan Uçak Bileti
 • Özel tur araçlar ile ulaşım
 • 6 gece belirtilen otellerde konaklama
 • 6 sabah kahvaltısı
 • 6 akşam yemeği
 • Adalar Gece Turu
 • Programda belirtilen geziler
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Araç içi soğuk ikramları
 • Seyahat Güvence Poliçesi

Ücretli Aktiviteler

 • Kişisel harcamalar
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
  Şehir vergileri
 • Müze, tekne, esbot, minibüs ve giriş ücretleri (150 TL)
  (Konuralp Müzesi, Abant-Gölcük-Yedigöller Milli Parkları Girişi, Yedigöller Minibüs Transferi, Çayırhan Müzesi, Balmumu Müzesi, Porsut Çayı Esbot Gezisi, Gölyazı Ulubat Gölü Sandal Gezisi, Bursa Kent Tarihi Müzesi, Bursa Hacıvat Karagöz Evi, Sazova, Kentpark ve köprü geçişleri)

Tur Detayları

1

1.Gün (8 Temmuz 2020): İstanbul, İzmit Seka Park, Sapanca, Maşukiye, Konuralp, Akçakoca, Bolu
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:00’de Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 05:40’ta Pegasus Havayolları ile İstanbul’a hareket ve 07:10’da Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış. Alanda bizi bekleyen aracımız ile İzmit Seka Park'a hareket. Müthiş Körfez manzaralı kafelerde alacağımız kahvaltı molası sonrası . Sapanca’ya hareket. Sapanca Gölü Kocaeli sınırına yakın bölgede, Sapanca ilçesinde yer alan bir göldür. Kaynağını dağlardan gelen kar suları ile Derbent Deresi'nden alır. Sapanca gölü doğanın eşsiz güzelliğini görebileceğimiz nadide yerlerden biridir. Burada rehberinizin size yapacağı anlatımların ardından sizlere serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz deniz bisikletine de binerek göl ile daha da iç içe olabilirler. Maşukiye’ye hareket. Maşukiye Deresi; Samanlı sıradağlardan oluşan vadi içerisinde kıvrılarak süzülüp, bazı yerlerde çağlayanlar oluşturmuştur. Üzerine kurulu restoran, çiftlik, piknik alanları, seyir terasları, pınarlar arasında huzurlu bir beldedir. Doğa ile baş başa kalıp, orman içinde dolaşıp, toprağa basıp, suyun ve kuşların huzur veren seslerini dinleyip, günün yorgunluğunu atabileceğiniz doğa yürüyüşü yapıyoruz. Öğle yemeği molası sonrası Düzce şehir merkezinden geçerek Konuralp Müzesi ziyareti. Karadeniz kıyısında tek mavi bayraklı plaja sahip Akçakoca'da Akçakoca Cami ve Kordon gezisi ve çarşıda serbest zaman sonrası Bolu'daki otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2

2.Gün (9 Temmuz 2020) : Yedigöller Milli Parkı, Abant Gölü, Gölcük Gölü
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Cennet Diyarı Yedigöller'e hareket. Bolu merkezinden bineceğimiz dolmuşlar ile Gurbet Taşı Yaylası ve Ayı Kayası mevkini aşarak Yedigöller Milli Parkı'na varış. 900 m yükseklikteki ilk göllerin ziyareti. İncegöl, Sazlıgöl, Nazlıgöl ve Kurugöl gezileri sonrası muazzam doğa manzaraları eşliğinde Pisagor Ağacı’nın görülmesi ve Seringöl, Deringöl, Büyükgöl ile Şelale ve Dilek Çeşmesini gezerek 7 oluktan su içiyor ve dilekte bulunuyoruz. Büyükgöl civarında verilecek kısa bir serbest zaman sonrası dolmuşlar ile Bolu merkezi'ne hareket. Bolu merkezinden alacağımız öğle yemeği molası sonrası Abant Gölü ve Gölcük Gölü Tabiat Parkı gezileri. Bu göl kenarı gezilerimizde doğa ile içiçe bir gün geçirmenin yanında, köylü kadınların hazırladığı yöresel ürünlerin bulunduğu köy pazarlarında alışveriş yapabilir, göl çevresini nostaljik faytonlarla gezebilirsiniz. Göller gezilerimiz sonrası Otelimize transfer.akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3

3.Gün (10 Temmuz 2020):Mudurnu, Kuş Cenneti, Beypazarı, Soda Çeşmesi, İnözü Vadisi, Ankara
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bolu ve Ankara sınırları içersinde yer alan Osmanlı köylerini ziyaret. Mudurnu'da Osmanlı’nın ilk dönem eserlerinden olan Yıldırım Beyazıt Camii ve Hamamı gezileri. Rumlardan etkilenerek yapılan Armutçular Konağı’nı dışarıdan görülmesi ve Mudurnu’da bakırcılar ve eski çarşıları gezerek
Dokuz Dolambaç'tan Nallıhan manzarası eşliğinde Nallıhan’a varış. Ayhan Sümer El Sanatları Müzesi gezisi ve otanti,k ortamda öğle yemeği molası sonrası Çayırhan yolu üzerinde yer alan Kuş Cenneti'nde Çayırhan Köprüsü, Kız tepesi ve Sarıyar Baraj Göleti'nde fotoğraf molası. Beypazarı'na varış. Yaşayan Müze, Alaaddin Cami, Suluhan, Taş Mektep ve Tarihi Çarşı gezileri. Alışveriş için serbest zaman. Sodasıyla meşhur ilçede Soda Çeşmesinde kısa bir mola sonrası Ankara'ya hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4

4.Gün (11 Temmuz 2020): Anıtkabir, Hamamönü, Eskişehir, Balmumu Heykel Müzesi, Şelale Park, Gece Turu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Anıtkabir’e hareket. Barış Parkı, Aslanlı Yol, Mozole ve Atatürk Müzesi gezileri sonrasında eski Ankara olarak da bilinen Hamamönü’ne varış. İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy Evi, Taceddin Dergahı ve Saat Kulesi’nin gezilmesi. Eskişehir'e hareket. Ünlülerin heykellerinin bulunduğu Balmumu Heykelleri müzesinin gezilmesi. Kentin en yüksek noktası Şelale Park’ta manzara keyfi sonrası otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile yemek sonrası Adalar Gece Turu.
Adalar Gece Turu: Dileyen misafirlerimiz ile gerçekleştireceğimiz bu turumuzda; Porsuk Çayı kenarındaki modern kafelerde dinlenme ve alış veriş imkanına sahip olacağız.

5.Gün (12 Temmuz 2020): Tüm gün Eskişehir (Odunpazarı, Devrim Arabası, Porsuk Gondol Turu, Sazova, Kentpark)
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün sürecek Eskişehir turumuzda ilk nokta Kent Park’a hareket. Kent Park’ta alaca balıkların ve plajın görülmesi. Kahve keyfi sonrasında Kurşunlu Külliyesi, Lüle Taşı Müzesi ve Cam Atölyesi gezileri. Odunpazarı’nın kıvrımlı sokaklarındaki yürüyüşümüzde cumbalı evlerin ve çıkmaz sokakların görülmesi. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Tarihi Odunpazarı bölgesindeki Atlı Han’ın gezilmesi. Lületaşı alışverişi için serbest zaman. Devrim Arabası'nın gezilmesi. Porsuk çayı üzerinde gondol turu. Çizgi film kahramanlarının yer aldığı Sazova Kültür Parkı’nda ücretsiz Nostaljik trenle doğa gezintisi sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Maşal Şatosu ve Korsan Gemisini ziyaret edebilir ya da göl kenarında kahvelerini içebilirler. Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Gün (13 Temmuz 2020): Eskişehir, Bursa, Cumalıkızık, Gölyazı, Ulubat Gölü Tekne Turu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bursa'ya hareket. Bir zamanlar Kınalıkar dizisinin çekimlerine de sahne olan Cumalıkızık'a hareket. Osmanlılar’ın Bursa’da ilk yerleştikleri bölgelerden olan, Uludağ’ın kuzeyindeki dik etekler ile vadiler arasında kalan “KIZIK“ köylerinden Cumalıkızık Köyü’nün gezilmesi. Köyde koruma ve yenileme çalışmalarının yapıldığı toplam 270 evden bazılarına ve Etnografya Müzesi ziyareti. Bursa'nın şirin beldesi Gölyazı'na hareket. Ulubat Gölü üzerinde kayıklarla gerçekleştireceğimiz keyifli sandal turu sonrası Gölyazı'ndaki göl kenarı kafelerinde ve çarşılarında günün keyfini çıkarıyoruz. Otelimize taransfer. Akşam yemeği konaklama otelimizde.

7.Gün (14 Temmuz 2020): Bursa, Hacıvat Karagöz, Kent Tarih Müzesi, Ulu Cami, Kozahan, İstanbul, Viaport, Lefkoşa
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bursa şehir merkezi turu. Bu turumuzda; Hacıvat ve Karagöz Evi, kentin gelişiminin canlandırmalarla anlatıldığı Kent Tarihi Müzesi, Bursa Ulu Cami ve Kozahan gezilecek yerler arasındadır. Büyük Bursa çarşılarında alışveriş için serbest zaman sonrası İstanbul'a hareket. Viaport alış veriş merkezinde serbest zaman. Sabiha Gökçen Havalimanına transfer. Bilet işlemleri sonrası 23:35’te Pegasus Havayolları ile uçuş. Saat 01.10’da Ercan Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle…