30 TEMMUZ -04 AĞUSTOS KURBAN BAYRAMINDA TRANSİLVANYA ŞATOLARI

 • 5 Gece 6 Gün
 • ₺2800

Genel Bilgi

BÜKREŞ – BRAN – BRAŞOV – VELİKO
TARNAVO – RUSÇUK –SİNAİA
 KÖSTENCE – VARNA – NESEBAR – BURGAZ –
PLOVDİV

Dâhil olan Hizmetler

 • Ercan-Saw-Ercan Uçak Bileti
 • Özel tur araçlar ile ulaşım
 • 5 gece konaklama
 • 5 sabah kahvaltısı
 • 5 akşam yemeği
 • Şehir Turları
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen geziler
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir Vergileri
 • Gümrük Vergileri

Ücretli Aktiviteler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Peleş Kalesi (30 Rumen Lei – yaklaşık 7 Euro)
 • Bran Kalesi / Drakula Kalesi (40 Rumen Lei – yaklaşık 8,5 Euro)
 • Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Şöför ve rehber bahşişleri
 • Multi schengen vizesi (Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır)
 • Yurtdışı çıkış harcı 50 TL
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

Tur Detayları

1

1.Gün(30 Temmuz 2020): Lefkoşa, İstanbul, Burgaz, Nesebar, Varna
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:00’de Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 05:40’da Pegasus Havayolları ile İstanbul’a hareket ve 07:10’da’da Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış. Alanda bizi bekleyen rehberimiz ve aracımız ile buluşup, DereKöy sınır kapısına hareket ediyoruz. Burgaz’a varışımıza müteakip, panoramik şehir turu sonrası, 1983 Yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine Girmiş, Tarihi Ve Şirin Karadeniz Üzerinde Yer Alan Nesebar'a Yarımadasını Ziyaret Ediyoruz. Panoramik şehir turu esnasında Bizans Dönemi’nden kalma eski metropolitan kilisesi ve pantokrator kiliselerini gördükten sonra yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.y.y. Bulgar Rönesanssı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evlerini görüyoruz. Turumuzun ardından Varna’daki otelimize hareket, konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
Günün Rotası: İstanbul, Varna: 450 Km
Konaklama: Varna şehir oteli / Varna

2

2.Gün (31 Temmuz 2020) : Varna, Köstence, Bükreş
Uyandırma ve kahvaltının ardından, Romanya’nın başkenti Bükreş’e hareket. Yol üzerinde Dobruca bölgesinin en eski camisi olan sahil şehri Mangalya’da bulunan Mangalya camisi, 1525'de Esmahan Sultan'ın yaptırdığı cami ziyaretimiz sonrası Köstence’ye hareket ediyoruz. Köstence'ye varışımızla, Dünyaca ünlü Mamaia sahili ve Köstence şehir turuna çıkıyoruz.Mahmudiye Camii , Ortodoks Katedrali, Roman Katolik Kilisesi, Ion Jalea Müzesi, Saligny Anıtı, Deniz Feneri ve Surları görüyoruz. Turumuz sonrası kısa süreli serbest zaman ardından Bükreş’e hareket. Varışımıza istinaden otele giriş konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
Günün Rotası: Varna, Köstence, Bükreş: 375 Km
Konaklama: Bükreş şehir oteli / Bükreş

3

3.Gün( 01 Ağustos 2020): Tam Gün Bükreş Turu
Sabah kahvaltısından sonra Bükreş’i keşfe çıkıyoruz. Bükreş, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilise’sini sayabiliriz. Turumuz ve serbest zaman sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
Günün Rotası: Bükreş şehir içi: 20 Km
Konaklama: Bükreş şehir oteli / Bükreş

4

4.Gün ( 02 Ağustos 2020) : Bükreş, Sinaia, Bran, Braşov
Sabah kahvaltısından sonra, turumuza gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerini görerek devam ediyoruz. Bu turumuzda Karpat dağlarında bulunan ve Romanya’nın ilk kralı I. Carol’ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia ilk durağımız olacak.Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peles Kalesi ve şatosunu geziyoruz. Ardından Bran Kasabası’nda Drakula Şatosu’nu görüp , burada hediyelik eşya alışverişi için serbest zaman veriyoruz.Ardından konaklama için Braşov’a hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız panoramik şehir turunda , günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz.Şehir turu sonrası otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
Günün Rotası: Bükreş, Bran, Braşov, Bükreş: 390 Km
Konaklama: Bükreş şehir oteli / Bükreş

5.Gün ( 03 Ağustos 2020) : Bükreş, Ruscuk, Tırnova, Plovdiv(Filibe)
Sabah kahvaltısı sonrası Tuna nehrinin kenarına kurulmuş Bulgaristan’nın Ruscuk kentine varış. Burada sınır kapısı işlemeleri sonrası Veliko Tarnavo şehrine varış. Ortaçağ Bulgar devletinde siyasi, iktisadi ve kültürel hayatın merkezi olan eski şehirde kaldırımlı sokaklarda yapacağımız panoramik şehir turumuz esnasında Ulusal Müze ve Kırk Azizler Müze’sini ve Tsarevets Kale’sini panoramik olarak görüyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası ve kısa süreli serbest zaman sonrası 2019 yılında Avrupa Kültür Başkentiliği yapmış Plovdiv şehrine varış. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
Günün Rotası: Bükreş, Rusçuk, Plovdiv: 400 Km
Konaklama: Plovdiv şehir oteli / Plovdiv

6.Gün ( 04 Ağustos 2020) : Plovdiv, Danov Tepesi, Roma Eserleri, Kapıkule, İstanbul
Sabah kahvaltısı sonrası “Eski Plovdiv”, şehrin eğlence ve alışveriş merkezi olan Batenberg Caddesi, Plovdiv’e özel simetrik ev örneği Balabanov Evi, Georgi Mavridi’nin evi ve Eski Roma çağından kalma amfitiyatro göreceğimiz yerler arasında. Panoramik şehir turumuz sonrası serbest zaman. Tur liderimizin belirleyeceği saatte dönüş yolculuğumuz için hareket ediyoruz. Kapıkule sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlemleri ardından free shop’ta vereceğimiz kısa mola sonrası Türkiye sınırına geçiyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış. Bilet işlemleri sonrası 23:55’de Pegasus Havayolları ile uçuş. Saat 01:30’da Ercan Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle..
Günün Rotası: Plovdiv, İstanbul: 420 Km