17-20 TEMMUZ ÇANAKKALE EDİRNE BURSA TURU

 • 3 Gece 4 Gün
 • ₺1850

Genel Bilgi

KARAAĞAÇ – KIRKPINAR MEYDANI – SELİMİYE CAMİ – ALİPAŞA ÇARŞISI – KOZAHAN GELİBOLU ŞEHİTLİKLER – AYNALI ÇARŞI – CUMALIKIZIK – GÖLYAZI – MUDANYA TRİLYE

Dâhil olan Hizmetler

 • Ercan-Saw-Ercan Uçak Bileti
 • Özel tur araçlar ile ulaşım
 • 3 gece belirtilen otellerde konaklama
 • 3 sabah kahvaltısı
 • 3 akşam yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
 • Zorunlu Seyahat Güvence Poliçesi

Ücretli Aktiviteler

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
  Şehir vergileri
 • Müze girişleri, Feribot Geçişi, Gölyazı Tekne Turu (50 TL)

Tur Detayları

1

1.Gün (17 Temmuz 2020): Lefkoşa, İstanbul, Edirne, Selimiye Cami, Şifahane, Kırkpınar Meydanı, Sarayiçi, Karaağaç
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 03:00’de Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 04:40’de Pegasus Havayolları ile İstanbul'a hareket ve yerel saat 06:10’da varış. Sabiha Gökçen Havaalanında bizi bekleyen aracımız ile Edirne’ye hareket. Gerekli molaların ardından Osmanlı’ya bir dönem başkentlik yapmış Edirne’ye varış. Mimar Sinan‘ın "ustalık eserimdir" dediği Selimiye, Üç Şerefeli ve Eski Camii gezileri. Saraçlar caddesinde serbest zaman. Tabyalar, Saray içi, Fatih ve Saray Köprüleri, tarihi Kırkpınar yağlı güreş alanı, Babüssade ve kasırların gezilmesi. 16yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği II. Beyazıt Külliyesi Sağlık Müzesi, Lozan Anıtı, tarihi Tren İstasyon’u, Karaağaç, Tarihi Meriç Köprüsü gezileri sonrasında Edirne çarşılarında serbest zaman sonrası otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2

2.Gün (18 Temmuz 2020): Edirne, Uzunköprü, Gelibolu Şehitlikler, Çanakkale, Aynalı Çarşı, Çanakkale Kordon
Otelimizdeki kahvaltı sonrası Çanakkale’ye hareket. Yolumuz üzerinde tarihi Uzunköprü’yü görerek ulaşacağımız Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda ilk durağımız Bigalı köyü. Daha sonra Arıburnu ve Anzakların çıkarma yaptığı koyu ziyaret edip, Hemen ardından Mehmetçiğe Saygı Anıtı ve Kanlı Sırt bölgesi ziyaretleri. 57. Alay Şehitliği, Atatürk'ün savaşı yönettiği ve saatinin parçalandığı, siperlerin ve Yeni Zellanda anıt ve mezarlıklarının da bulunduğu Conkbayırı'nın gezilmesi. Alçıtepe Köyü’nde öğle yemeği için serbest zaman sonrası Şehitler Abidesi, Morto Koyu, araçtan panoramik olarak Fransız anıtı, Seddülbahir gezileri. Rehberimizin anlatımlarıyla Ertuğrul koyu çıkartma muharebelerini ve İngilizlerin River Clyde gemisinden Truva atına benzer çıkartması ile Türk askerinin muhteşem savunmasını dinliyor, daha sonra Şehit Onbaşı Anıtı, Mecidiye ve Namazgah tabyalarının ziyareleri. Kilitbahir kalesinin anlatımlarından sonra Eceabat’tan feribotla Çanakkale Kordon’a geçiyoruz. Çanakkale Saat Kulesi, filmde kullanılan Truva Atı, meşhur Aynalı Çarşı gezileri sonrası otelimize hareket. Akşam yemeği konaklama otelimizde.

3

3.Gün (19 Temmuz 2020): Çanakkale, Bursa, Gölyazı, Tekne Turu, Kozahan, Kent Tarihi Müzesi, Kapalı Çarşı
Otelimizdeki kahvaltı sonrası Bursa'nın şirin ilçesi Gölyazı'na hareket. Ulubatlı Gölü üzerinde kayıklar ile yarımada etrafında tekne turu. Ağlayan Çınar’ın görülmesi. Göl kenarındaki şirin kafelerde kahve molası sonrası Bursa şehir merkezine varış. Bursa’nın tarihsel gelişiminin canlandırmalı olarak anlatıldığı Kent Tarihi Müzesi, kenrin simgesi Bursa Ulu Cami gezileri. Bıçakları ile ünlü Bursa’da Bıçak Müzesi ziyareti. Tekstil ürünleri ile meşhur Bursa’nın tarihi Kapalı Çarşı’sında alışveriş için serbest zaman. Hediyelik ve kestane şekeri alışverişi. Tarihi Kozahan’da alışveriş ve kahve içmek için serbest zaman. Otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4

4.Gün (20 Temmuz 2020): Cumalıkızık, Mudanya, Trilye, İstanbul, Viaport Avm, Lefkoşa
Otelimizdeki kahvaltı sonrası bir zamanlar Kınalıkar dizisinin çekimlerine de sahne olan Cumalıkızık'a hareket. Osmanlılar’ın Bursa’da ilk yerleştikleri bölgelerden olan, Uludağ’ın kuzeyindeki dik etekler ile vadiler arasında kalan “KIZIK“ köylerinden Cumalıkızık Köyü’nün gezilmesi. Köyde koruma ve yenileme çalışmalarının yapıldığı toplam 270 evden bazılarının ve Cin Aralığı’nın görülmesi. Köy içinde hediyelik ve yöresel ürün alışverişi için serbest zaman. Marmara Denizi kenarında yer alan Mudanya’ya varış. Rus asıllı Alexander Ganyanof’ ait olan, Mudanya Mütarekesi’nin imzalandığı bina olan Mudanya Mütareke Evi’nin dışarıdan görülmesi. İtalyan mühendis Piciretu tarafından planlanan Giritli Mahallesi’nde (Mudanya Rum Mahallesi) bulunan Mudanya Evleri’ni gördükten sonra 30 dakika mesafede olan son durağımız olan Trilye’ye geçiyoruz. Eski bir Rum yerleşim yeri olan Trilye de Fatih Camii, ve önceden Papaz Okulu olarak inşa edilen ve 1980′li yıllara kadar okul olarak hizmet veren Taş Mektep gezileri sonrası İstanbul’a hareket. Gemlik otoyolunda verilecek mola ile Viaport AVM’ye varış. Alışveriş ve akşam yemeği için serbest zaman sonrası Sabiha Gökçen Havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası akşam saat 22:55'te Pegasus Havayolları ile Lefkoşa’ya uçuş ve 00:30’da varış. Bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle…