08-10 MAYIS ANNELER GÜNÜ ANTAKYA TURU

 • 2 Gece 3 Gün
 • ₺1450

Genel Bilgi

 ADANA – TAŞKÖPRÜ – TARİHİ KAZANCILAR ÇARŞISI – İSKENDERUN – ANTAKYA – MOZAİK MÜZESİ – HARBİYE ŞELALELERİ – UZUN ÇARŞI – SAMANDAĞ – TİTUS TÜNELİ – VAKIFLI KÖYÜ

Dâhil olan Hizmetler

 • Ercan /Adana Gidiş-Hatay/Ercan Dönüş Pegasus Hava Yolları İle Bilet
 • Özel tur araçlar ile ulaşım
 • 2 gece belirtilen otellerde konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı
 • 2 akşam yemeği
 • (Pasha Restaurant’ta Yemekli Müzikli Limitli Alkollü Gece Eğlencesi)
 • Programda belirtilen geziler
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Araç içi soğuk ikramlar
 • Zorunlu seyahat poliçesi

Ücretli Aktiviteler

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
 • Şehir vergileri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Detayları

1

1.Gün (8 Mayıs 2020): Lefkoşa, Adana, Taşköprü, Büyük Saat, Tarihi Kazancılar Çarşısı, İskenderun, Antakya
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 05:30’da Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 07:30’da Pegasus Havayolları ile Adana Şakirpaşa Havalimanı’na hareket ile 08:20'de varış. Bagaj işlemleri sonrası havaalanında bizi bekleyen aracımız ile Adana şehir turu. Bu turumuzda; Roma döneminin en önemli başyapıtlarından Taşköprü, Sabancı Cami, Osmanlı son dönemi Adana Valisi Ziya Paşa tarafından yaptırılan Adana'nın simgesi Büyük Saat, Ramazanoğulları Konağı ve Medresesi, Ramazanoğulları Ulu Cami ziyaret edilecek yerler arasındadır. Tarihi Kazancılar Çarşısı’nda meşhur Adana cezeryesi almak için Yeni Uğur Cezerye ve Tahin Helva dükkanı ziyareti. Çukurova’dan geçerek gerekli molalarla İskenderun’a varış. Meşhur Petek Pastanesi ve İskenderun Kordon’da serbest zaman sonrası Antakya’ya hareket. Belen Geçidi ve Amik Ovası’nın takip ederek varacağımız Antakya’da otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2

2.Gün (9 Mayıs 2020) : Mozaik Müzesi, St Pierre Kilisesi, Harbiye Şelaleler, Uzun Çarşı, Antakya Gece Eğlencesi
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Antakya şehir turu. Asi Nehri kıyısına kurulmuş Antakya’daki turumuzda ilk noktalarımız dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St.Pierre Kilisesi ve dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Hatay Mozaik Müzesi. Burada antik dönemdeki ismi Dafne olan Harbiye'den çıkartılan mozaiklerin görülmesi. Harbiye Şelaleleri'nde öğle yemeği ve sonrasında Tahtacılar çarşısı olarak da bilinen Uzun Çarşı da serbest zaman. İlk Hıristiyan şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisi. Akşam yemeğine kadar otelimizde dinlenme. Canlı Müzikli Yemekli Antakya Eğlencesi’ne katılıyoruz. Konaklama otelimizde.
Antakya Gece Eğlencesi: Antakya Old Town’da bulunan gözde eğlence mekanında müzikli, limitli alkollü/alkolsüz içecekli, özel eğlenceye konuk oluyoruz. Eğlence sonrası otelimize dönüş.
Menü: Ordövr Tabağı (Antakya Mezeleri), Ara Sıcak(Patates/Sigara Böreği), Seçmeli Kıyma Şiş veya Tavuk Şiş, Tatlı

3

3.Gün (10 Mayıs 2020): Samandağ, Vakıflı Köyü, Çevlik Plajı, Titus Tüneli, Lefkoşa
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Antakya’nın güneyi Samandağ’a hareket. Ermeni köyü olan Vakıflı Köyünde yapacağımız ziyaret sonrası Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan Vakıflı Köyü ziyareti. Organik tarımı ile ön plana çıkan köyde, reçeller ve likörlerden alışveriş yapabilirsiniz. Asi Nehri’nin denize döküldüğü yer olan Çevlik sahili, Hristiyan dünyasının her yanından gelenlerin ziyaret ettikleri St. Simon Manastırı, Helenistik dönemde Antakya'nın Akdeniz'e açılan bir liman kenti olan Seleucia Pieria Antik Kenti’nin kalıntıları, insan yapımı bir mühendislik harikası olan 1330 metre uzunluğundaki Titus-Vespasianus Tüneli ve Beşikli Mağara gezileri sonrası Hatay Havalimanına transfer. Bilet işlemleri sonrası 21:50’de Pegasus Havayolları ile uçuş. Saat 22:45’te Ercan Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle…