BAŞTANBAŞA KUZEY EGE TURU

 • 7 gece 8 gün
 • ₺2890

Genel Bilgi

BURSA-CUMALIKIZIK-GÖLYAZI-ÇANAKKALE-ŞEHİTLİKLER-BOZCAADA-KAZDAĞLARI KOZAK YAYLASI-AYVALIK-CUNDA-BERGAMA-FOÇA-İZMİR-ÇEŞME-ALAÇATI-URLA

Dâhil olan Hizmetler

 • Ercan/Saw-Adb Ercan Uçak Bileti
 • Özel tur araçları ile ulaşım
 • 7 gece belirtilen otellerde konaklama
 • 7 sabah kahvaltısı
 • 7 akşam yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • Gece Turları
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar Seyahat Güvence Poliçesi

Dâhil olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
 • Şehir Vergileri
 • Feribot biletleri, tekne turu, teleferik, minibüs transferi, milli parklar, müzeler ve ören yerleri giriş ücretleri (170 TL) (Müze kartı olan misafirlere 70 TL indirim uygulanır

Tur Detayları

1

1.Gün (18 Ağustos 2020): Lefkoşa, İstanbul, Bursa, Cumalıkızık Köyü, Gölyazı, Çanakkale
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 03:45’de Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 05:40’da Pegasus Havayolları ile İstanbul'a hareket. Sabiha Gökçen Havaalanında bizi bekleyen aracımız ile yeşil Bursa'ya hareket. Yol üzerinde vereceğimiz kahvaltı molası sonrası Bursa'ya varış. Bir zamanlar Kınalı Kar dizisinin çekimlerine de sahne olan Cumalıkızık'a hareket. Osmanlılar’ın Bursa’da ilk yerleştikleri bölgelerden olan, Uludağ’ın kuzeyindeki dik etekler ile vadiler arasında kalan “KIZIK“ köylerinden Cumalıkızık Köyü’nün gezilmesi. Köyde koruma ve yenileme çalışmalarının yapıldığı toplam 270 evden bazılarına ve Etnografya Müzesi ziyareti. Gölyazı'ya hareket. Doğal bir oluşumuyla eşsiz güzellikte bir yarımada olan Gölyazı’nın gezilmesi. Göl üzerinde yapacağımız kısa bir tekne gezintisi sonrası göl kenarındaki tarihi çınarda serbest zaman. Çanakkale'de yer alan otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2

2.Gün (19 Ağustos 2020): Gelibolu Yarımadası, Şehitlikler, Eceabat, Çanakkale Kordon, Aynalı Çarşı
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Feribot ile Gelibolu yarımadasına geçişimiz sonrası Gelibolu Şehitlikleri turu. Bu turumuzda; Eceabat, Kilitbahir Kalesi, Abide, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı, Kanlısırt, Anafartalar ve Alçıtepe ziyaret edilecek yerler arasındadır. Alçıtepe’de öğle yemeği molası sonrası Çanakkale destanı Tanıtım Merkezi ziyareti. Feribot ile Çanakkale merkeze geçiş. Çanakkale Kordon gezisinde Truva filminde kullanılan At Heykeli’nin görülmesi. Türkülere konu olmuş meşhur Aynalı Çarşı’da alışveriş için serbest zaman. Otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  Dileyen misafirlerimiz ile Çanakkale Kordon Turu.
 
Çanakkale Kordon Turu: Bu turumuzda yürüyerek rehberimiz eşliğinde, gece ışıklarında Saat Kulesi, Truva Atı ve Çanakkale Kordonu gezilip tanıtılacaktır. Kordon'da yer alan birbirinden güzel kafelerde verilecek serbest zaman sonrası otelimize dönüş. 

3

3.Gün (20 Ağustos 2020): Geyikli, Feribot ile Bozcaada, Yöresel Ürünler Pazarı, Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Edremit
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ezine üzerinden Geyikli'ye hareket. Geyikli İskelesi'nden feribot ile Bozcaada'ya geçiş. Ege Denizi'nde yer alan en güzel adamız, binbir çeşit reçelleri ile ünlü Bozcaada'nın Türk ve Rum mahallelerinin eski sokaklarında buradaki yaşantılara tanıklık etmiş taş evlerini göreceğimiz kısa gezinti sonrasında Bozcaada Kalesi, kiliseleri, Şarap fabrikaları, Alay Bey Camii ve Köprülü Mehmet Paşa Camii ziyaretleri. Dileyen misafirlerimiz serbest zamanda Ayazma Plajı’nda yüzebilirler. Feribot ile Geyikli'ye dönüş. Adatepe Tarihi zeytinyağı fabrikasında zeytin ürünleri üretimi konusunda bilgi alıp, müze ziyaretimiz ardından alışveriş molası. Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

4

4.Gün (21 Ağustos 2020): Kazdağları, Hasanboğuldu Göleti, Sütüven Şelalesi, Assos, Behramkale, Adatepe Köyü
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kazdağları’na hareket. Yörük köyü olan Zeytinli köyünden minibüslere binerek Kazdağları Milli Parkı içinde yer alan Sütüven Şelalesi ve Hasanboğuldu Göleti’ne varış. Mitolojilere konu olmuş meşhur hikayelerini rehberimizin anlatımlarıyla dinledikten sonra doğa oksijen bakımından dünyaın sayılı yerlerinden olan bu eşsiz alanda gölde yüzmek ve doğa ile iç içe yürüyüş için serbest zaman. Assos’a hareket. Büyük İskender’in hocası Aristoteles’in felsefe okulunun da bulunduğu Assos Ören Yeri’nde Akropol gezisi. Müthiş Midilli manzarasına hayran kalacaksınız. Behramkale Köyü’nde Arnavut kaldırımlı sokaklarda kurulan köy pazarında alışveriş için serbest zaman. Adatepe Köyü’ne hareket. Homeros’un İlyadası’nda bahsi geçen Zeus Altarı’na çıkış.Tarihi çınar altında kahve molası sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
*** Dileyen misafirlerimiz bu gün rehberimizden detaylı bilgi alarak ekstra düzenlenen Kazdağları Jeep Safari Turu veya tam gün süren öğle yemekli Akçay Tekne Turuna katılabilirler.

5

5.Gün (22 Ağustos 2020): Ayvalık, Cunda Adası, Taksiyarhis Kilisesi, Taş Mektep, Kozak Yaylası, Bergama
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ayvalık'a hareket. Kazdağları eteklerinden yapacağımız yolculuğumuzda Burhaniye, Ören, Gömeç üzerinden Ayvalık'a bağlı Cunda Adasına varış. Rahmi Koç Vakfı tarafından koleksiyon değerine sahip oyuncakların ve eşyaların sergilendiği müzeye çevrilen Taksiyarhis Kilisesi’ni ziyareti. Birbirinden güzel oymalarla süslenmiş balkon ayakları ve üzerindeki bitkisel motiflerle geçmişin izlerini taşıyan tarihi evler arasındaki kısa yürüyüşün ardından neo-klasik mimari örneği, taş ustalığı görülmeye değer Taş Kahve’de sakızlı kahvelerimizi yudumlamak için serbest zaman. Cunda’daki keyifli ziyaretimizin ardından rüzgara karşı duran yel değirmenlerini arkamızda bırakıp Kozak Yaylası'na hareket. Türkiye'de çam fıstığı üretiminin en yoğun yapıldığı bu yaylanın zirve noktasında alacağımız kahve molası sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Bergama’daki otelimizde.

6

6.Gün (23 Ağustos 2020): Bergama Akropol, Kızıl Kilise, Eski Foça, İzmir, Gece Kordon Turu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bergama şehir turu. Teleferik ile çıkarak antik çağın en önemli şehirleri arasında yer alan Pergamon Antik Kenti'nin gezilmesi. Kızıl Kilise ziyareti. Eski Foça'ya hareket. Beş Kapılar Kalesi ve Foça Marina'nın gezilmesi sonrası bu şirin kasabanın çarşısında serbest zaman. Cumhuriyet şehidi Kubilay'ın şehri Menemen, Çiğli, Karşıyaka üzerinden güzel İzmir'e hareket. Otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile İzmir Gece Işıkları ve Kordon Turu.
İzmir Gece Işıkları ve Kordon Turu: Bu turumuzda; Cumhuriyet Meydanı, Pasaport İskelesi, Gündoğdu Meydanı, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Barlar Sokağı ve deniz kıyısında birbirinden güzel kafelerin yer aldığı fayton ile seyahatin mümkün olduğu İzmir'in ruhunu yansıtan Kordon boyu görülecek yerler arasındadır.

7

7.Gün (24 Ağustos 2020): Çeşme, Kale, Marina, Akvaryum Duvarlı Ev, Alaçatı, Urla, Sanat Sokağı, Malgaca Pazarı
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ege'nin gözde tatil bölgesi Çeşme'ye transfer. Başka bir yerde örneğine rastlayamayacağınız Akvaryum Duvarlı Evi ziyaret ediyoruz ve müthiş Çeşme manzarasında kısa bir fotoğraf molası. Çeşme merkezde; Ulusoy Marina, Çeşme Çarşısı, sanat galerisi olarak kullanılan ve Rumlardan kalan bir yapı olan St. Haralambos Kilisesi, Çeşme Meydanı, Cezayirli Gazi Hasan Paşa Heykeli, Kanuni tarafından yaptırılan görkemli Çeşme Kalesi ve Kervansaray ziyaret edilecek yerler arasındadır. Çeşme merkez gezimiz sonrası Yel Değirmenlerini ve begonvil çiçekleri ile süslenmiş Taş evlerini görmek üzere Alaçatı’ya hareket. Alaçatı merkezde; Meydan, Yel değirmeleri, Arnavut kaldırımlı Alaçatı çarşısı ve Pazaryeri Camii görülecek yer arasındadır. Meşhur damla sakızlı dondurmalarının tadına bakmak ve alışveriş yapmak için verilen serbest zamanın ardından Urla'ya hareket. Magaca Pazarı ve sanat Sokağı gezileri sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8

8.Gün (25 Ağustos 2020): Tarihi Asansör, Konak Meydanı, Saat Kulesi, Kızlarağası Hanı, Kemeraltı Çarşısı, Lefkoşa
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ege'nin İncisi İzmir'de; 1907 yılında Musevi iş adamı "Nesim Levi" tarafından yaptırılan Tarihi Asansör, Dario Moreno Sokak, Türkiye’nin en büyük çarşısı tarihi Kemeraltı Çarşısı, fincanda pişen kahvecileri ve hediyelik eşyacılarıyla ünlü Kızlarağası Hanı, İzmir’in simgesi Saat Kulesi, İlk Kurşun Hasan Tahsin anıtı, Konak Meydanı ve Camii ziyaret edilecek yerler arasındadır. Alışveriş için serbest zaman. Havalimanına transfer. Bilet işlemleri sonrası 19:55’te Pegasus Havayolları ile uçuş. Saat 21:15’te Ercan Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle…