27 HAZİRAN-04 TEMMUZ BÜYÜK BALKAN TURU

 • 7 Gece 8 Gün
 • ₺3850

Genel Bilgi

Bulgaristan
 –  Sırbistan  –  Bosna
Hersek  –  Hırvatistan
Karadağ  –  Arnavutluk  –  Makedonya
 –  Yunanistan

Dâhil olan Hizmetler

 • Ercan-Saw-Ercan Uçak Bileti
 • Özel tur araçlar ile ulaşım
 • 7 gece belirtilen otellerde konaklama
 • 7 sabah kahvaltısı, 5 akşam yemeği, 2 akşam yemekli yöresel eğlence
 • Selanik, Ohrid, Kotor, Mostar, Saraybosna, Belgrad, Sofya Panoramik Şehir Turları
 • Kravica Şelalesi Turu
 • Tuna Sava Nehri Tekne Turu
 • Dubrovnik Turu
 • Ohrid Gölü Tekne Turu
 • St.Naum Turu(Ohrid Gölünün Kaynağı)
 • Makedon Gecesi ( Yemekli, Müzikli)
 • Yunan Tavernası( Yemekli, Müzikli)
  Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen geziler
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir Vergileri
 • Gümrük Vergileri

Ücretli Aktiviteler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Şöför ve rehber bahşişleri
 • Multi Schengen Vizesi (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır).
 • Yurtdışı çıkış harcı 15 TL
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

Tur Detayları

1

1.Gün (27 Haziran 2020 ): LEFKOŞA, İSTANBUL, SOFYA
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:00’de Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 05:40’da Pegasus Havayolları ile İstanbul’a hareket ve 07:10’da Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış. Alanda bizi bekleyen rehberimiz ve aracımız ile buluşup, Kapıkule sınır kapısına hareket ediyoruz. Sofya’ya varışımıza müteakip, yapacağımız şehir turunda; St. Nedelya Klisesi, Rotunda ve Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksandır Nevski Katedrali, Başbakanlık ve parlamento binaları ile Sofya Üniversitesi ve ulusal kültür sarayı ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Camii görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Geceleme Sofya’da otelimizdedir.
Günün Rotası: İstanbul, Sofya: 550 Km
Konaklama: Best Western Plus Expo Hotel vb./ Sofya

2

2.Gün ( 28 Haziran 2020 ): SOFYA, BELGRAD
Sabah erken saatlerde Belgrad yolculuğu. Sırbistan sınır geçişi ile devam eden yolculukla başkent Belgrad’a varış. Varışımız sonrası Belgrad şehir turu. Yeni Belgrad, Usce Alışveriş merkezi, Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray, Yeni Saray ve Meclis binası, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad Galibi Heykeli, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, Saat kapı ve Müzesi, İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi yapıları ile Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran KnezMihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni görüyoruz ve Tuna ve Sava Nehri Tekne Turu sonrası turumuzu noktalıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Günün Rotası: Sofya, Belgrad: 390 Km
Konaklama: Zlatnik Boutique Hotel vb./ Belgrad

3

3.Gün( 29 Haziran 2020 ): BELGRAD, SARAYBOSNA
Otelde alınan kahvaltının ardından Saraybosna’ya hareket. Bosna Hersek sınır geçişi ile devam eden yolculukla başkent Saraybosna’ya varış. Asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya - Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında; meşhur Başçarşı, Osmanlı yapısı Tarihi Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya - Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görülecek yerler arasındadır. Baş Çarşı’da serbest zaman. Otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Günün Rotası: Belgrad, Saraybosna: 290 Km
Konaklama: Hollywood Hotel vb./ Saraybosna

4

4.Gün ( 30 Haziran 2020 ): SARAYBOSNA, MOSTAR, KRAVICA, TREBINJE
Otelde alınan kahvaltının ardından Mostar’a yolculuk. Kente varış ile şehir turu. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda; Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen, 1993 yılında Hırvat topçusu tarafından yıkılan, 2004 yılında restorasyonu tamamlanan Mostar Köprüsü, Eğri Köprü, Koski Mehmet Paşa Camii ile çarşı ziyaretleri. Mostarın yerel pazarlarında alışveriş için serbest zaman sonrası Kravica Şelalesi’ne gidiyoruz. Sonrasında otelimize varış. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Günün Rotası: Saraybosna, Mostar, Kravica, Tribinje: 290 Km
Konaklama: SL Industry Hotel vb./ Tribinje

5.Gün (01 Temmuz 2020 ): DUBROVNIK, KOTOR, İŞKODRA
Otelde alınan kahvaltının ardından Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş, Adriyatik sahiline hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan ülkesine yolculuk. Adriyatik manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuğun ardından İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış Stradun Caddesinin ikiye böldüğü tarihi şehirde muhteşem surları, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesi, Fransisken Manastırı, Rektörlük Sarayı, Liman ve şehir kapıları, Sponza Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Saat Kulesi ve diğer önemli yapılar görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman. dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a yolculuk. Sınır geçişi ile ilk durağımız tarih ve doğa cenneti, turistik cazibe merkezi Kotor Körfezi ve şehrine varış. Varışımızın ardından Stari Grad (Eski Şehir) turunda zamanda yolculuğa çıkıyoruz. Otantik dar Kotor sokaklarında keyifli fotoğraf molası ve serbest zaman. Otelimize hareket, akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Günün Rotası: Dubrovnik, Kotor, İşkodra: 190 Km
Konaklama: Grand Hotel Europa vb./ İşkodra

6.Gün (02 Temmuz 2020): İŞKODRA, OHRİD
Otelde alınan kahvaltının ardından Balkanlar’ın incisi Ohrid’e hareket ediyoruz. Varışımız sonrası Ohrid gölünün doğduğu yer olup, muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St.Naum Turunu yapıyoruz. St Naum Turu sonrası Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrinde gerçekleştirilecek olan tur esnasında; Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Pir Mehmet Hayati Camii ve tekkesi ile Bedesten, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi ve sivil mimari örnekleri teşkil eden tarihi Ohri sokakları görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman. Ohrid Gölü Tekne Turu sonrası otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Akşam yemekli ve yöresel müzikli Ohrid Makedon Gecesi turu. Geceleme otelimizde.
Günün Rotası: İşkodra, Ohrid: 225 Km
Konaklama: Hotel Sileks vb./ Ohrid

7.Gün (03 Temmuz 2020): OHRİD, MANASTIR, SELANİK
Otelde alınan kahvaltının ardından Bitola(Manastır)’a hareket. Atamızın okulunu (Askeri lise) geziyoruz ve rehberimizden bilgilerimiz aldıktan sonra Şirok sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni’nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı, Osmanlı’dan kalan Orduevi ziyaretlerimiz sonrasında Alışveriş için Serbest zaman alıyoruz ve Selanik’e varış. Akşam yemekli ve yöresel müzikli Selanik Tavernası turu. Geceleme otelimizde.
Günün Rotası: Ohrid, Manastır, Selanik: 290 Km
Konaklama: Hotel Philippion vb. / Selanik

8.Gün (04 Temmuz 2020) :SELANIK, İPSALA, İSTANBUL, LEFKOŞA
Otelde alınan kahvaltının ardından Selanik şehir turu. Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey camii, E.Venezelo - P.Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyor ve Aristoteles Meydanında verilecek olan kısa serbest zamanın ardından araçla buluşma sonrası Batı Trakya bölgesi olan İskeçe & Gümülcine & Dedeağaç güzergahı ile İpsala sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan – Tekirdağ – Silivri karayolu takip edilerek İstanbul’a yolculuk. Sabiha Gökçen Havalimanına varış. Bilet işlemleri sonrası 23:55’de Pegasus Havayolları ile uçuş. Saat 01:30’da Ercan Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle…
Günün Rotası: Selanik, İpsala, İstanbul: 590 Km