02-09 EYLÜL BÜYÜK DOĞU ANADOLU TURU

 • 7 Gece 8 Gün
 • ₺2850

Genel Bilgi

GAZİANTEP – ELAZIĞ – MALATYA –
ERZURUM – SARIKAMIŞ – KARS – AĞRI

DOĞUBAYAZIT – VAN – AKDAMAR
ADASI – BİTLİS – TATVAN – DİYARBAKIR

Dâhil olan Hizmetler

 • Ercan -Gaziantep-Ercan Uçak Bileti
 • Özel tur araçlar ile ulaşım
 • 7 gece belirtilen otellerde konaklama
 • 7 sabah kahvaltısı
 • 7 akşam yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
 • Seyahat güvence poliçesi

Ücretli Aktiviteler

 • Tüm öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
 • Şehir vergileri
 • Müze, Ören yeri, Tekne Turları ve Giriş Ücretleri (170 TL)
 • (Nemrut Dağı Gün Doğumu Minibüs Ücreti ve Girişi, Krater Gölü Minibüs Ücreti, Akdamar Tekne Ücreti, Akdamar Adası Girişi,  Muradiye Şelalesi Girişi, Ani Harabeleri Girişi, İshakpaşa Sarayı Girişi, Van Kalesi Girişi, Kedi Evi Girişi)

Tur Detayları

1

1.Gün (2 Eylül 2020): Lefkoşa, Gaziantep, Siverek, On Gözlü Köprü, Diyarbakır
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 08:30’da Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 10:20’de Pegasus Havayolları ile Gaziantep'e uçuş ve yerel saat 11:25’te hareket. Oğuzeli Havaalanında bizi bekleyen aracımız ile Siverek ve Hilvan üzerinden cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olan Şanlıurfa ile Adıyaman arasında yer alan Atatürk Barajı’nın havzasından geçerek Diyarbakır’a varış. Dicle nehri üzerinde Diyarbakır’ın simgesi On Gözlü Köprü’nün görülmesi. Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2

2.Gün (3 Eylül 2020): Diyarbakır, Malabadi Köprüsü, Nemrut Krater Gölü, Tatvan
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Bitlis Tatvan’a hareket. Yolumuz üzerinde Malabadi Köprüsü’ne varış. İlk olarak 12.yy Artuklu dönemi eseri olan bölgenin simgesi Malabadi Köprüsü adına yazılmış birçok türkü, üzerinde çekilmiş birçok dizi ve film bulunmaktadır. Burada vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Bitlis ve Buzlupınar’dan geçerek Tatvan’a varış. Ekstra olarak minibüslere binerek Nuh’un gemisinin oturduğu yer olduğu düşünülen Nemrut Dağı Kraker Gölü gezisi. Bu gezi sonrası minibüslerle Tatvan’a dönüyoruz. Otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3

3.Gün (4 Eylül 2020): Tatvan, Tekne ile Akdamar Adası, Van Kalesi, Kedi Evi, Van Çarşılar
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Gevaş’a hareket. Gevaş’taki Akdamar iskelesinden teknelerimize binerek Van Gölü üzerinde seyahat ile Görkemli Artos Dağı manzarası eşliğinde Akdamar Adası’na varış. Bölge halkı ülkemizin en büyük gölünü deniz olarak adlandırır. Akdamar Adası’nda yer alan Akdamar Kilisesi; diğer adıyla Surp Haç kilisesi, Kudüs’ten İran’a kaçırıldıktan sonra 7. yüzyılda Van yöresine getirildiği rivayet edilen Hakiki Haç’ın bir parçasını barındırması için Kral I. Gagik’in emriyle yaptırılır. Akdamar Kilisesi, Orta Çağ Ermeni sanatının en parlak eserleri arasında yer alır. Kızıl andezit taşından inşa edilen Akdamar Kilisesi’nin dış cephesinde süslü motiflerle ve Kutsal Kitap’tan alıntılarla bezeli. Akdamar Kilisesi’nin içerisinde ise Hz. İsa’nın yer aldığı freskler yer alır. Kilise ayrıca, Abbasi yoluyla Orta Asya Türk sanatı etkilerini de üzerinde barındırdığı için de önem taşır. Bu eşsiz noktayı gezdikten sonra teknelerle Gevaş’a dönüş. Urartu Uygarlığı’na başkentlik yapmış Van’a varış. Urartu dönemi görkemli Van Kalesi’nin görülmesi. Dünyaca ünlü Van Kedileri’ni gözlemlemek için Kedi Evi ziyareti. Arubani Sanat Merkezi’nde Van’ın gümüş işçiliği Savat sanatı hakkında ustalarımızdan bilgi aldıktan sonra alış veriş için serbest zaman. Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4

4.Gün (5 Eylül 2020): Van, Muradiye Şelalesi, İshakpaşa Sarayı, Iğdır, Digor, Kars
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Ağrı’ya hareket. Yolumuz üzerinde müthiş çağlayan Muradiye Şelalesi’nde doğa ile iç içe geçireceğimiz serbest zaman sonrası Tendürek Geçidinden geçerek ulaşacağımız Doğubayazıt’ta İshakpaşa Sarayı gezisi. 99 yıllık yapım süreci ve muhteşem manzarası ile saray turumuzun unutulmazları arasında yer alacak. Ararat kültür Merkezi ziyareti. Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Iğdır ve Diğor üzerinden varacağımız Kars’a hareket. Otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün (6 Eylül 2020): Kars, Ani Harabeleri, Sarıkamış, Erzurum Şehir Turu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Ani Harabeleri gezisi. Ani’de Ermenistan sınırımızı oluşturan Arpaçay’ın kenarındaki Ermeni ve Selçuklu kültürüne ait Katedralleri, Surp Kirkor ve Surp Pirgiç Kiliselerini, Menücehr Camini ve Kervansarayı gezdikten sonra Kars merkezi’ne dönüş. Kars şehir turumuzda; Kars Kalesi, On İki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal´in Evi ve Rus dönemi taş yapılarından Defterdarlık Binasının görülecek yerler arasındandır. Sarıkamış’a hareket. Sarıkamış Şehitleri Anıtı ziyareti. Yolumuz üzerinde Çobandede Köprüsü’nün görülmesi sonrası Dadaşlar diyarı Erzurum’a hareket. Erzurum şehir turunda, Erzurum Kalesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi görülecek yerler arasındadır. Günümüzde Taşhan olarak bilinen tarihi Rüstempaşa Bedesteni içinde oltu taşı alışverişi için serbest zaman. Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Gün (7 Eylül 2020): Erzurum, Bingöl, Elazığ, Harput Kalesi, Balak Gazi Tepesi, Malatya
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bingöl üzerinden Elazığ’a hareket. Eski El Aziz şehrinin kurulduğu kale olan Harput Kalesi'ne varış. Selçuklu hükümdarlığının önemli komutanlarından Balak Gazi'nin hüküm sürdüğü Harput Kalesi içerisinde; Balak Gazi Anıtı, Arap Baba Türbesi, Eğik Minareli Ulu Cami, Sarahatun Cami ve El Sanatları Merkezi gezilecek yerler arasındadır. Müthiş Elazığ manzarasında kahve ve alışveriş molası sonrası Kömürhan Köprüsü’nden geçerek Malatya’ya varış. Otelimize transfer. Erken akşam yemeği sonrası sabaha karşı Nemrut Dağı'na çıkmak için dinlenmeye geçiyoruz.

7.Gün (8 Eylül 2020): Nemrut Dağı Milli Parkı Gündoğumu, Malatya, Kernek Şelalesi, Şire Pazarı, Gaziantep
Dileyen misafirlerimiz ile sabaha karşı Nemrut Dağı'nda gün doğumunu izlemek için bizleri bekleyen özel minibüslere Nemrut Dağı Milli Parkı'na hareket(ekstra). 2150 mt yükseklikteki zirvede Antiochos’un mezarının doğu ve batı taraflarındaki tanrılar heykellerini rehberimizin anlatımları ile tanıdıktan sonra güneşin doğuşunu izliyoruz. Gün doğumu sonrası minibüslerimize ile otelimize transfer. Sabah kahvaltısı sonrası Kayısı üretimi ile ün salmış Malatya'da Kernek Şelalesinin görülmesi ve Şire Pazarı’nda kayısı alışverişi için serbest zaman. Sosyo-kültürel açıdan Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en gelişmiş kenti Gaziantep'e hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.Gün (9 Eylül 2020): Gaziantep, Bakıcılar Çarşısı, Almacılar Pazarı, Tahmis Kahvesi, Baklavacılar, Lefkoşa
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Gaziantep şehir turu. Kentin simgesi olan görkemli Antep Kalesi’nin görülmesi ile Antep denildiğinde ilk akla gelen hamamlarını tanımak üzere yakın zamana kadar Paşa Hamamı adıyla kullanılan, Hamam Müzesi ziyareti. Antep’in yöresel lezzetlerini tatmak üzere öğle yemeği molası sonrasında çarşılar turu. Bu turumuzda; Osmanlı döneminden günümüze varlıklarını sürdüren Millet Han ve Zincirli Bedesten, ilk kez 1638 yılında yapılan Tahmis Kahvesi, yöreye özgü baharatlar ve yörede Bandırma olarak bilinen cevizli sucukların satıldığı Almacılar Pazarı, Tarihi Bakırcılar Çarşısı gezilerek verilecek alış veriş molası sonrası Gaziantep Havalimanına hareket. Bilet işlemleri sonrası 16.30’da Pegasus Havayolları ile uçuş. Saat 17.40’ta Ercan Havalimanı’na varış. Bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle…