02-05 TEMMUZ EGENİN SAKLI KÖYLERİ

 • 3 Gece 4 Gün
 • ₺1770

Genel Bilgi

NAZARKÖY – BİRGİ – ILDIR – ÇEŞME – BARBAROS – GERMİYAN – ÇİFTLİKKÖY – URLA – SELÇUK ŞİRİNCE – SIĞACIK – BADEMLER – FOÇA – DOĞAL YAŞAM PARKI – ALAŞ VADİSİ ÇİFTLİĞİ

Dâhil olan Hizmetler

 • Ercan-İzmir-Ercan Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Özel tur araçlar ile ulaşım
 • 3 gece belirtilen otellerde konaklama
 • 3 sabah kahvaltısı
 • 3 akşam yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • İzmir gece ışıkları turu
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar Seyahat Güvence Poliçesi

Ücretli Aktiviteler

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
 • Şehir vergileri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Detayları

1

1.Gün (2 Temmuz 2020): Lefkoşa, İzmir, Nazarköy, Alaş Vadisi Kımız At Çiftliği, Key Museum, Birgi, Ödemiş
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:00’da Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 07:50’de Pegasus Havayolları ile İzmir’e hareket ve yerel saat ile 09:10’da varış. Adnan Menderes Havaalanında bizi bekleyen aracımız ile Kemalpaşa’ya hareket. Alaş Kazak Vadisi Kımız Çiftliği ziyareti. Çiftlik, Nif Dağı’nın eteklerinde zeytin, çam ve çok çeşitli meyve ağaçlarından oluşan yemyeşil bir ormanın yanı başındadır. 1970’li yıllarda Orta Asya’dan gelen Kırgız Türklerinin kıl çadırlar kurarak oluşturdukları ve geliştirdikleri bu çiftlikte, ata binebilir, kısrak sütü kımızın tadına bakabilirsiniz. Bu ziyaret sonrası, Nazarköy’e hareket. Bu köyde 1950 yılından bu yana Nazar Boncuğu ocaklarında cam süs eşyaları ve nazar boncukları üretilmektedir. Nazarköy gezisi sonrası Torbalı’ya hareket. Özgörkeyler tarafından kurulan içerisinde birçok antika ve Batman filminde kullanılan araçlarında sergilendiği Key Museum ziyareti. Ödemiş’e hareket. Bir zamanlar Aydınoğlu Beyliği’ne başkentlik yapan, zengin bir kültüre, etkileyici bir güzelliğe sahip olan Bozdağların eteklerine kurulu olan Birgi Köyü içerisindeki gezimiz sonrası akşamüzeri İzmir’e hareket ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
İzmir Gece Işıkları ve Kordon Turu: Bu turumuzda; Cumhuriyet Meydanı, Pasaport İskelesi, Gündoğdu Meydanı, deniz kıyısında birbirinden güzel kafelerin yer aldığı fayton ile seyahatin mümkün olduğu İzmir'in ruhunu yansıtan Kordon boyu görülecek yerler arasındadır.

2

2.Gün (3Temmuz 2020): Ildır, Germiyan Köyü, Barbaros Köyü, Alaçatı, Çeşme, Akvaryum Duvarlı Ev, Çiftlikköy
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ildır’a hareket. Germiyan Köyü ve Barbaros Köyü gezileri. Körfez içinde yer alan müthiş manzaralı Ildır Köyünde köy ürünleri alış verişi için serbest zaman. Çeşme’ye varışımız ile başka bir yerde örneğine rastlayamayacağınız Akvaryum Duvarlı Evi ziyareti. Çeşme merkezde; Ulusoy Marina, Çeşme Çarşısı, sanat galerisi olarak kullanılan ve Rumlardan kalan bir yapı olan St. Haralambos Kilisesi, Çeşme Meydanı, Cezayirli Gazi Hasan Paşa Heykeli, Kanuni tarafından yaptırılan görkemli Çeşme Kalesi ve Kervansaray ziyaret edilecek yerler arasındadır. Çeşme merkez gezimiz sonrası Çiftlikköy’ün görülmesi. Yel Değirmenlerini ve begonvil çiçekleri ile süslenmiş Taş evlerini görmek üzere Alaçatı’ya hareket. Meydan, Yel değirmeleri, Arnavut kaldırımlı Alaçatı çarşısı ve Pazaryeri Camii görülecek yer arasındadır. Meşhur damla sakızlı dondurmalarının tadına bakmak ve alışveriş yapmak için verilen serbest zamanın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3

3.Gün (4 Temmuz 2020): Selçuk, Şirince, Seferihisar, Sığacık, Bademler Köyü, Urla, Malgaca Pazarı, Sanat Sokağı
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Selçuk’a hareket. Ayasuluk Tepesi etrafına kurulan bu tarihi yerleşim yerinden geçerek Şirince’ye varış. Yamaca dizilmiş cumbalı evlere sahip eski bir Rum köyü olan ve birbirinden farklı meyve şaraplarının üretildiği Şirince Köyü’nde; Taş Mektep, St. John Baptist Kilisesi ve Çarşı gezileri sonrası kahve molası. Seferihisar’a hareket. İzmir’in yükselen değeri, Kaleiçi Rum mimarisi evleri ve şirin limanıyla meşhur Sığacık’ta alışveriş için serbest zaman. Sığacık Marina’nın gezilmesi. Urla’ya hareket. El yapımı sanat ürünlerinin sergilendiği Malkaça Pazarı ve Sanat sokağı gezileri sonrası otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4

4.Gün (5 Temmuz 2020): Menemen, Foça, Sasalı Hayvanat Bahçesi ve İzmir Doğal Yaşam Parkı, Lefkoşa
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Eski Foça'ya hareket. Beş Kapılar Kalesi ve Foça Marina'nın gezilmesi sonrası bu şirin kasabanın çarşısında serbest zaman. 125 türden 1.500 hayvanın bulunduğu park 425.000 m²'lik alan üzerinde kurulu İzmir Doğal Yaşam Parkı’nın gezilmesi. İçine birçok hayvan ve bitki türüne korunma ve ev sahipliği yapan Sasalı Hayvanat Bahçesi’ndeki doğal ortamlardaki yürüyüş sonrası Adnan Menderes Havalimanı’na transfer. Bilet işlemleri sonrası 20:00’de Pegasus Havayolları ile uçuş. Saat 21.20’de Ercan Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle…