ELEGANT KÜBA 10-18 ŞUBAT 2024

 • 7 Gece
 • €2290

Genel Bilgi

Havana (4) & Vinales Vadisi & Pinar Del Rio & Indian Cave  Cienfuegos & Trinidad (1) & Santa Clara & Varadero (2)

6 Öğle Yemeği + 3 Akşam Yemeği Dahil!

Ekstra Turlar DahilMüze ve Ören

Türk Hava Yolları: Havana – Havana   –   7 Gece

1 ÜLKE – 5 ŞEHİR  

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • — Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul(IST) – Havana(HAV) gidiş, Havana(HAV) – İstanbul(IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • — Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul(IST) – Lefkoşa(ECN) – İstanbul(IST) gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • — Havalimanı vergileri
 • — 4 gece Havana’da 3* veya 4*otelde oda kahvaltı konaklama
 • — 1 gece Trinidad’da 3* veya 4*otelde herşey dahil konaklama
 • — 2 gece Varadero’da 3* veya 4*otelde herşey dahil konaklama
 • —  Alan-otel-alan transferleri
 • — Öğle Yemekli Vinales Vadisi & Pinar del Rio & Indian Cave turu
 • — Öğle Yemekli Devrim izlerinde Havana şehir turu
 • — Öğle Yemekli Ernest Hemingway Turu
 • — Öğle Yemekli Cienfuegos şehir turu
 • — Öğle Yemekli Santa Clara turu
 • — Trinidad şehir turu
 • — 6 öğle yemeği & 3 akşam yemeği
 • — Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • — Profesyonel Türkçe ve İngilizce rehberlik hizmetleri
 • — Otel vergileri
 • — Turist şehir vergileri
 • — TURSAB mesleki sorumluluk sigortası
 • —Devrim Müzesi + Che Guevara’nın evi + Ernest Hemingway  müzesi + Lokal Rehberler:  Kişi başı 130 €

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • — Zorunlu Seyahat sağlık sigortası
 • — Küba vize ücreti, servis bedeli (65 EUR) – ZORUNLU
 • — Programda belirtilmemiş öğle ve akşam yemekleri
 • — Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • — Şoför bahşişleri 5 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

KONAKLAMA NOTLARI, UÇUŞ DETAYLARI, VİZE

 • o Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
 • o Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
 • o işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır. TK 963 09FEB ECN-IST 21.20 – 00.10
 • TK 183 10FEB IST-HAV 0210 – 07.15
 • TK 183 17FEB HAV-IST 0840 – 08.55*
 • TK 976 18FEB IST-ECN 1145 – 12.20

Tur Detayları

1

1.Gün     ERCAN -  İSTANBUL – HAVANA
09 Şubat 2024 tarihinde uçıştan 2 saat önce saat 19:20 de Ercan Havalimanında buluşuyoruz. Turkiye yerel saati 00:10’da İstanbul Yeni Havalimanı’na inişimizin ardından dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki saat önce  Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Havana uçuşumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor.

2

2.Gün HAVANA
Havana’ya varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımıza geçiyor ve şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde ve serbest zaman.

3

3.Gün HAVANA
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Öğle Yemekli Vinales Vadisi & Pinar del Rio & Indian Cave turu için otelden hareket. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

4

4.Gün HAVANA
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Öğle Yemekli Devrim İzlerinde Havana Turu için otelden hareket. Bu turumuza 1958 yılının sonundan Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

5

5. Gün                 HAVANA
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Öğle Yemekli Ernest Hemingway Turu. 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway’in, Havana’ya 20 dakika uzaklıktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan; ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz’i yazdığı ve öğle yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. “Çanlar Kimin için Çalıyor” romanının ardından sahip olduğu ve yaşamaya başladığı, muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

6

6.Gün HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad’daki otelimize transfer ve serbest zaman. Her şey dahil konaklama otelimizde.

7

7.Gün TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Turun ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz, Varadero’daki otelimize transfer ve serbest zaman. Her şey dâhil konaklama otelimizde.

8

8.Gün VARADERO
Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dilerseniz Vardero’nun muhteşem plajlarında denizin ve güneşin tadını çıkarabilir veya her şey dahil konaklama yapacağımız otelimizde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Konaklama otelimizde.

9

9.Gün VARADERO – HAVANA – İSTANBUL
Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından odaların boşaltılması. Rehberinizin bildireceği saatte Havana havalimanına hareket. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor.

10

10. Gün      İSTANBUL- ERCAN
Yerel saat ile 08:55’te İstanbul Yeni Havalimanı’na vardıktan sonra saat 11:45 teki uçuşumuzla Ercan Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.