10-12 NİSAN ESKİŞEHİR ANKARA TURU

 • 2 Gece 3 Gün
 • ₺1395

Genel Bilgi

ESKİŞEHİR – BALMUMU MÜZESİ – GONDOL TURU – KENTPARK SAZOVA – DEVRİM ARABASI ŞELALE PARK – ODUNPAZARI – ATLIHAN – ANITKABİR – HAMAMÖNÜ EVLERİ

Dâhil olan Hizmetler

 • Ercan /Ankara/Ercan Uçak Bileti
 • Özel tur araçlar ile ulaşım
 • 2 gece belirtilen otellerde konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı
 • 2 akşam yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • Adalar Gece Turu
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücretli Aktiviteler

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
 • Şehir Vergileri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Detayları

1

1.Gün (10 Nisan 2020): Lefkoşa, Ankara, Eskişehir, Balmumu Heykel Müzesi, Şelale Park, Adalar
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:30’de Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 08:20’de Pegasus Havayolları ile Ankara Esenboğa Havalimanı’na hareket ile 09:30'da varış. Bagaj işlemleri sonrası havaalanında bizi bekleyen aracımız ile Eskişehir’e hareket. Gerekli molalar sonrası Sivrihisar üzerinden Eskişehir’e varışımız ile ünlülerin heykellerinin yer aldığı birbirinden eşsiz galerilere sahip Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykelleri müzesinin gezilmesi. Kentin en yüksek noktası Şelale Park’ta şehir manzarası eşliğinde kahve molası sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Adalar Gece Turu: Dileyen misafirlerimiz ile gerçekleştireceğimiz bu turumuzda; Haller Gençlik Merkezi, Porsuk Çayı kenarındaki modern kafelerde dinlenme ve alış veriş imkanına sahip olacağız. Espark, Çarşılar ve alış veriş merkezleri ile Barlar Sokağı'nın yürüyerek gezilmesi sonrası otelimize dönüyoruz.

2

2.Gün (11 Nisan 2020) : Odunpazarı, Atlıhan, Devrim Arabası, Kentpark, Sazova Bilim ve Kültür Parkı
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında ilk olarak Devrim Arabası'nın gezilmesi. Odunpazarı’nda Kurşunlu Külliyesi, Lüle Taşı Müzesi ve Cam Atölyesi gezileri. Odunpazarı’nın kıvrımlı sokaklarındaki yürüyüşümüzde cumbalı evlerin ve çıkmaz sokakların görülmesi. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Tarihi Odunpazarı bölgesindeki Atlı Han’ın gezilmesi. Lületaşı alışverişi için serbest zaman. Kent Park’a hareket. Kent Park’ta alaca balıkların ve plajın görülmesi. Sonrasında çizgi film kahramanlarının yer aldığı Sazova Kültür Parkı’nda ücretsiz Nostaljik trenle doğa gezintisi sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Masal Şatosu ve Korsan Gemisini ziyaret edebilir ya da göl kenarında kahvelerini içebilirler. Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
*** Gondol gezisi, gün içinde gondolların hava şartlarına göre çalışıyor olması durumunda gerçekleştirilecektir.

3

3.Gün (12 Nisan 2020): Eskişehir, Ankara, Anıtkabir, Hamamönü, Lefkoşa
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası başkent Ankara’ya hareket. Öğle saatlerine yakın varışımız ile beraber öğle yemeği molası sonrası Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgâhı Anıtkabir’e hareket. Barış Parkı, Aslanlı Yol, Mozole ve Atatürk Müzesi gezileri. Panoramik şehir turu sonrası eski Ankara'nın yaşatıldığı ve yapılan restorasyon çalışmaları nedeniyle yeniden hayat bulan Hamamönü gezimizde; İstiklal Marşı yazarımız şair Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi, Taceddin Dergahı, Saat Kulesi, Tarihi Karacabey Hamamı görülecek yerler arasındadır. Esenboğa Havalimanına transfer. Bilet işlemleri sonrası 20:20’de Pegasus Havayolları ile uçuş. Saat 21:35’te Ercan Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle…