İSTANBUL EĞLENCE & ALIŞVERİŞ TURU 3-5 KASIM 2023

 • ODA -KAHVALTI-KONAKLAMA – 2 GECE / 3 GÜN
 • ₺8590

Genel Bilgi

ŞİLE – AĞVA – POLONEZKÖY –
FENER – BALAT – AYVANSARAY – TUZLA MARİNA

ODA -KAHVALTI-KONAKLAMA – 2 GECE / 3 GÜN

Dâhil olan Hizmetler

 • ECN-SAW-ECN   uçak bileti
 • Özel tur araçlar ile ulaşım
 • 2 gece belirtilen otellerde konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı
 • Programda belirtilen geziler
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

Ücretli Aktiviteler

 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemekleri
 • Müze girişleri, tekne turları, Gece eğlencesi

Tur Detayları

1

1.Gün Lefkoşa, İstanbul, Polonezköy, Şile, Ağva, Göksu Nehri Tekne Turu
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:30’da Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 07.10’da Pegasus Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuş ve yerel saat 09.40’da varış. Havaalanında bizi bekleyen aracımız ile İstanbul’un arka bahçesi Polonezköy’e hareket. Polonyalılar tarafından kurulan Polonezköy’de; Meryem Ana Kilisesi, Zofia Teyze’nin Anı Evi’nin görülmesi, kısa çevre yürüyüşleri ve serbest zaman. Kır kahvesinde kahvemizi yudumlarken, dileyenler Polonezköy’ün meşhur pastanesi Polina’da ev yapımı pastaların tadına bakabilirler. Belirlenen saatte buluşarak bezi ve balığıyla ünlü şirin sahil kasabası Şile’ye hareket. Denizi, ormanı ve tertemiz kumsalı ile ünlü bu şirin beldemizde Kırım Harbi'nde Karadeniz’den İstanbul Boğazı'na girecek gemiler için yapılmış olan dünyanın ikinci büyük deniz fenerini gördükten sonra Ağva’ya hareket. Latince anlamında olduğu gibi, iki derenin arasında, bir tarafı orman diğer tarafı deniz kenarında bir kasaba olan Ağva’da her yerde yeşile veya maviye rastlayacağınız Göksu Nehri kenarında, yemyeşil bir su ve yeşilin birçok tonunu sayabileceğiniz orman manzarası eşliğinde küçük tekneler ile nehir turu. Ağva merkezinde vereceğimiz alışveriş molası sonrası otelimize transfer.

2

2.Gün Haliç, Fener, Balat, Ayvansaray, Dolmabahçe Sarayı, Boğaz turu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Atamızın hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı ziyareti. İstanbul’da gayrimüslimlerin yoğun olarak yaşadığı Ayvansaray, Fener ve Balat bölgesine hareket. Bu gezimizde; Tekfur Sarayı, İvaz Efendi Çeşmesi,  Meryem Ana Ayazması, Agora Meyhanesi, Ahrida Sinagogu, Bulgar Ortodoks Kilisesi, Fener Rum Patrikhanesi, Balat Ermeni Hastanesi, Fener Rum Lisesi görülecek yerler arasında yer almaktadır. Bu bölge aynı zamanda Çukur ve Cennet Mahallesi gibi dizilerin çekildiği yerlerdir. Haliç kenarındaki bu gezimiz sonrası Eminönü’ne hareket. Mısır Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman. Tekne ile boğaz turumuzda İstanbul’un eşsiz manzarası ve yapılarını denizden görme imkanına sahip olacağız.  Otelimize hareket.
Gece Eğlencesi:  Talep oluşması durumunda 2.günün akşamında siz değerli misafirlerimiz için müzikli gece eğlencesi organize edilecektir. Rehberimiz tarafından gerekli bilgilendirme iletilecektir.

3.Gün :Tuzla Marina, Viaport AVM, Lefkoşa
Sabah kahvaltısını aldıktan sonra bir yaşam ve eğlence merkezi olan Tuzla Marina’ya hareket edip serbest zaman vereceğiz. Ardından, Viaport Alış Merkezi’nde alış veriş için serbest zaman sonrasında Sabiha Gökçen Havalimanı’na transfer. Bilet işlemleri sonrası yerel saat 21.15’de uçuş. Saat 21,45’de Ercan Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle…