06-08 MART KADINLAR GÜNÜ EGE İNCİLERİ

 • 2 Gece 3 Gün
 • ₺1375

Genel Bilgi

İZMİR – ÇEŞME – ALAÇATI – URLA – ŞİRİNCE – EFES – MERYEM ANA EVİ – KEMERALTI

Dâhil olan Hizmetler

 • Özel tur araçlar ile ulaşım
 • Ercan -İzmir-Ercan Pegasus Uçak Bileti
 • 2 gece belirtilen otellerde konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı
 • 2 akşam yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • İzmir gece ışıkları turu
 • Limitli alkollü/alkolsüz  içecekli, mezeli 80’s & 90’s Partisi
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
 • Seyahat Güvence Poliçesi

Ücretli Aktiviteler

 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze ve ören yeri girişleri

Tur Detayları

1

1.Gün (06 Mart 2020 - Cuma) : Lefkoşa, İzmir, Meryem Ana Evi, Efes, Şirince, Pier Meze Bar'da 80'ler 90'lar Partisi
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 05:00’de Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 07:15’de Pegasus Havayolları ile İzmir’e hareket ve yerel saat ile 09:40’da varış. Adnan Menderes Havaalanında bizi bekleyen aracımız ile Selçuk’a hareket. Hıristiyan inanışa göre İsa’nın çarmıha gerilişinden sonra havari Yahya ile birlikte Efes’e gelen Meryem Ana’nın son yıllarını geçirdiği yer olarak inanılan Meryem Ana Evi ziyareti. Büyük İskender’in generallerinden Lysimakhos tarafından Bülbül Dağı ve Panayır Dağı arasına inşa edilen Efes Antik Kenti’ne hareket. Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Efes Antik Kenti gezimizde; Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Herakles Kapısı, Trojan Çeşmesi,Hadrian Tapınağı,Skolastik Hamamlar, Gymnasion, Ticaret Agorası, Celcius Kütüphanesi görülecek yerler arasındadır. Şirince’ye hareket. Yamaca dizilmiş cumbalı evlere sahip eski bir Rum köyü olan ve birbirinden farklı meyve şaraplarının üretildiği Şirince Köyü’nde; Taş Mektep, St. John Baptist Kilisesi ve Çarşı gezileri sonrası serbest zaman. Otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Yemek sonrası İzmir'in en gözde mekanı Konak Pier içinde deniz manzaralı Pier Meze Bar'da fiyata dahil olarak düzenlenecek 80's & 90's Party'sine katılıyoruz.

2

2.Gün (07 Mart 2020 - Cumartesi) : Seferihisar, Sığacık, Urla, Çeşme, Alaçatı, İzmir Gece Işıkları ve Kordon Turu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Seferihisar’a hareket. İzmir’in yükselen değeri, Kaleiçi Rum mimarisi evleri ve şirin limanıyla meşhur Sığacık’ta alışveriş için serbest zaman. Sığacık Marina’nın gezilmesi. Urla’ya hareket. El yapımı sanat ürünlerinin sergilendiği Malkaça Pazarı ve Sanat sokağında serbest zaman sonrası Çeşme’ye hareket. Başka bir yerde örneğine rastlayamayacağınız Akvaryum Duvarlı Evi ziyaret ediyoruz ve müthiş Çeşme manzarasında kısa bir fotoğraf molası. Çeşme merkezde; Ulusoy Marina, Çeşme Çarşısı, sanat galerisi olarak kullanılan ve Rumlardan kalan bir yapı olan St. Haralambos Kilisesi, Çeşme Meydanı, Cezayirli Gazi Hasan Paşa Heykeli, Kanuni tarafından yaptırılan görkemli Çeşme Kalesi ve Kervansaray ziyaret edilecek yerler arasındadır. Çeşme merkez gezimiz sonrası Yel Değirmenlerini ve begonvil çiçekleri ile süslenmiş Taş evlerini görmek üzere Alaçatı’ya hareket. Alaçatı merkezde; Meydan, Yel değirmeleri, Arnavut kaldırımlı Alaçatı çarşısı ve Pazaryeri Camii görülecek yer arasındadır. Meşhur damla sakızlı dondurmalarının tadına bakmak ve alışveriş yapmak için verilen serbest zamanın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
İzmir Gece Işıkları ve Kordon Turu: Bu turumuzda; Cumhuriyet Meydanı, Pasaport İskelesi, Gündoğdu Meydanı, deniz kıyısında birbirinden güzel kafelerin yer aldığı fayton ile seyahatin mümkün olduğu İzmir'in ruhunu yansıtan Kordon boyu görülecek yerler arasındadır.

3

3.Gün (08 Mart 2020 - Pazar): Tarihi Asansör, Kemeraltı Çarşısı, Kızlarağası Hanı, Optimum AVM, Lefkoşa
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası İzmir şehir turumuzda; tarihi Asansör, Türkiye’nin en büyük çarşısı tarihi Kemeraltı Çarşısı, fincanda pişen kahvecileri ve hediyelik eşyacılarıyla ünlü Kızlarağası Hanı, İzmir’in simgesi Saat Kulesi, İlk Kurşun Hasan Tahsin anıtı, Konak Meydanı ve Camii ziyaret edilecek yerler arasındadır. İzmir’in en büyük alışveriş merkezine hareket. Optimum AVM’de alış veriş için serbest zaman. Havalimanına transfer. Bilet işlemleri sonrası yerel saat ile 20.30’da Pegasus Havayolları ile uçuş. Saat 20.45’te Ercan Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle…