22-26 MAYIS ŞEKER BAYRAMI’NDA BALKAN ÜÇLÜSÜ

 • 4 Gece 5 Gün
 • ₺2650

Genel Bilgi

BULGARİSTAN
– MAKEDONYA – YUNANİSTAN

Kavala – Selanik – Manastır – Resne – Ohrid – Tetova – Üsküp – Sofya – Plovdiv

Dâhil olan Hizmetler

 • Ercan -Saw-Ercan Uçak Bileti
 • Özel tur araçlar ile ulaşım   
 • 4  gece belirtilen otellerde konaklama
 • 4 sabah kahvaltısı,
 • 3 akşam yemeği otelde
 • 1 akşam yemekli yöresel eğlence
 • Kavala Selanik, Ohrid, Üsküp Sofya Panoramik Şehir Turları
 • Ohrid Gölü Tekne Turu
 • St.Naum Turu(Ohrid Gölünün Kaynağı)
 • Makedon Gecesi ( Yemekli, Müzikli)
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri  
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen geziler
 • Tüm otoban, check-point ve otopark ücretleri
 • Gümrük ve Şehir Vergileri

Ücretli Aktiviteler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Şoför ve rehber bahşişleri
 • Multi Schengen Vizesi (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır).
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

Tur Detayları

1

1.Gün (22 Mayıs 2020): LEFKOŞA, İSTANBUL, KAVALA
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:00’te Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 05:40’da Pegasus Havayolları ile İstanbul’a hareket ve 07:10’da Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış. Alanda bizi bekleyen rehberimiz ve aracımız ile buluşup, İpsala sınır kapısına hareket ediyoruz. Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan Kavala’ya Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyoruz ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Eski kent bölgesinde Mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camiini görerek başlıyoruz. Türklerin ilk yerleştiği mahallede inşa edilmiş Halil Bey Camiini, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesini, doğduğu ev ve heykelini ve kahvemizi yudumlayarak, kenti panoramik olarak seyredeceğimiz tepede bulunan Meryemana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde
Günün Rotası: İstanbul, Kavala: 420 Km
Konaklama: Airotel Galaxy Hotel vb./ Kavala

2

2.Gün (23 Mayıs 2020): KAVALA, SELANİK, OHRİD
Kahvaltı sonrası Selanik 'e hareket ediyoruz. Selanik şehir turunda Beyaz Kule , Döner Kule , Fuar Meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli,Hamza bey camii,E.Venezelo -P.konstantin heykelleri , Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Selanik turumuzun ardından Balkanların en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) ulaşıyoruz. Atatürk’ün okuduğu Askeri İdadiyi (Askeri lise) ziyaret ediyoruz. Ardından Şirok Sokak’ı, Eleni Karinte’nin Evini, o çok bilinen türküye ilham olan “Manastır’ın ortasındaki” havuzu ve çeşmeyi, İshâkiye Camii, Yeni Camii, Bedesteni ve Türk Çarşısını görüyor ve vereceğimiz serbest zamanın ardından programımızı tamamlayarak, Manastır’dan ayrılarak Ohrid’e hareket.. Akşam yemekli ve yöresel müzikli Ohrid Makedon Gecesi sonrası otelimize hareket.
Günün Rotası: Kavala, Selanik, Ohrid: 420 Km
Konaklama: Hotel Sileks vb./ Ohrid

3

3.Gün (24 Mayıs 2020): OHRİD, ST. NAUM MANASTIRI ve SANDAL TURU, ÜSKÜP
Kahvaltı sonrası turumuza Balkanlar’da cennetten bir köşe; Sveti Naum Manastırı ile başlıyoruz. Ohrid gölü kaynağının çıkış noktasını keyifli sandal gezisi ile görüyoruz. Bu gezilerimizin ardından Ohrid şehir turumuza başlıyoruz. Kiril Alfabesinin yaratıcıları Aziz Kiril ve Metodi, öğrencileri Aziz Naum ve Klemeus heykelleri, neo-klasik tarzda inşa edilmiş Osmanlı dönemi evlerini, Ayasofya Kilisesi/Cami’ni, Antik Tiyatro, “Elveda Rumeli” dizisinde “Kaymakamlık Konağı” olarak kullanılan Ohrid Başpiskoposluk binası, Bizans dönemi Meryemana Kilisesi, Hacı Turgut Camii görülerek gezimizi tamamlıyoruz. Daha sonra “Mavi İnci” adıyla bilinen ve Dünyanın en derin göllerinden biri olan Ohrid Gölü’nde tekne turu yapıyoruz. Meşhur Ohrid incilerinden mamul takılar başta olmak üzere alışveriş için Türk Çarşısında vereceğimiz serbest zamanı takiben Ohrid’ten ayrılıyor ve Makedonya’yı batı tarafından güneyden kuzeye kat ederek Vardar Nehrinin iki kıyısına kurulu, Yahya Kemal’in şehri, Makedonya’nın başkenti Üsküp’e varıyoruz. Konaklama otelimizde.
Günün Rotası: Ohrid, St.Naum, Üsküp: 230 Km
Konaklama: Hotel Gold vb./ Üsküp

4

4.Gün (25 Mayıs 2020): ÜSKÜP, SOFYA
Kahvaltı sonrası şehir turumuza başlıyoruz. Kentin ana meydan ve bulvarlarını, Üsküp 2014 Projesi çerçevesinde yapılan sayısız heykel ve neoklasik binaları görerek yapacağımız panoramik turun ardından, Üsküp Kalesi önünden yürüyüş turumuza başlıyoruz. Önce Mustafa Paşa Camii, Sulu Han, Murat Paşa Camii, Çifte Hamam, Eski Türk Çarşısı, Kapan Hanı, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü gibi Osmanlı yapısı eserlerini görüyor ve eski Türk Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Ardından Makedonya Meydanında, Makedon tarihinin önemli kişilerine ait birçok heykelle birlikte Çar Samuil, Jüstinyen, II. Philip, Kraliçe Olympia, İskender Heykelleri, Rahibe Teresa Anı Evi görülerek yapacağımız yürüyüş turumuzu tamamlayarak, serbest alacağımız öğle yemeğini takiben Üsküp’ten ayrılıyoruz ve Bulgaristanın başkenti Sofya’ya varıyoruz. Sofya’ya varışımıza müteakip, yapacağımız şehir turunda; St. Nedelya Klisesi, Rotunda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksandır Nevski Katedrali, Başbakanlık ve parlamento binaları ile Sofya Üniversitesi ve ulusal kültür sarayı ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Cami görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Geceleme Sofya’da otelimizdedir.
Günün Rotası: Üsküp, Sofya: 230 Km
Konaklama: Best Western Plus Expo Hotel vb./ Sofya

5.Gün (26 Mayıs 2020): SOFYA, PLOVDİV, İSTANBUL, LEFKOŞA
Kahvaltı sonrası Plovdiv’e hareket. İki saatlik yolculuk sonrasında Plovdiv e ulaşıyoruz. Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv şehir turumuz sonrası, Kapıkule sınır kapısına hareket ediyoruz. Gerekli molalar sonrası İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış. Bilet işlemleri sonrası saat 23:55’de Pegasus Havayolları ile uçuş. Saat 01:30’da Ercan Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle..
Günün Rotası: Sofya, Plovdiv, İstanbul: 550 Km