18-25 TEMMUZ TUNCELİ MUNZUR FESTİVALİ TURU

 • 7 Gece 8 Gün
 • ₺2750

Genel Bilgi

TUNCELİ – ELAZIĞ – MALATYA – ERZİNCAN – KEMALİYE – ERZURUM – SARIKAMIŞ KARS – AĞRI – DOĞUBAYAZIT – VAN – AKDAMAR ADASI – TATVAN – DİYARBAKIR

Dâhil olan Hizmetler

 • Ercan-Gaziantep-Ercan Uçak Bileti
 • Özel tur araçlar ile ulaşım
 • 7 gece belirtilen otellerde konaklama
 • 7 sabah kahvaltısı
 • 7 akşam yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
 • Seyahat güvence poliçesi

Ücretli Aktiviteler

 • Tüm öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
 • Şehir vergileri
 • Müze, Ören yeri, Tekne Turları ve Giriş Ücretleri (125 TL) (Karanlık Kanyon Tekne Turu ve Akdamar Tekne Turu, Gürlevik Şelalesi Girişi ve Muradiye Şelalesi Girişi, Ani Harabeleri Girişi, Munzur Milli Parkı Girişi, İshakpaşa Sarayı Girişi, Van Kalesi Girişi, Kedi Evi Girişi, Pertek Feribot Ücreti)

Tur Detayları

1

1.Gün (18 Temmuz 2020): Lefkoşa, Gaziantep, Malatya, Şire Pazarı, Kernek Şelalesi
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 08:30’da Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 10:20’de Pegasus Havayolları ile Gaziantep'e uçuş ve yerel saat 11:25’te varış. Oğuzeli Havaalanında bizi bekleyen aracımız ile Kayısı Diyarı Malatya’ya hareket. Yöresel ürünlerler pazarı Şire Pazarı’nda serbest zaman. Kernek Şelalesi’nde kahve molası. Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2

2.Gün (19 Temmuz 2020): Malatya, Kemaliye, Karanlık Kanyon, Mani Yolu, Apçağa Köyü, Lökhane, Elazığ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında cennetten bir köşe Kemaliye'ye hareket. Dünya'nın ikinci büyük kanyonu olan 12 km uzunluğundaki Karanlık Kanyon' da ekstra düzenlenecek tekne gezisi. Sonrasında yapımı tam 132 yıl süren dünyanın en keskin yollarından birisi olan 8 km uzunluğunda Kemaliye'yi Divriği' ye bağlayan "Taş Yol" un görülmesi. Sonrasında Orda bir köy var, uzakta, / O köy bizim köyümüzdür. Gezmesek de, tozmasak da / O köy bizim köyümüzdür…" Ahmet Kutsi Tecer'in ünlü "Orda Bir Köy Var Uzakta" şiirinin yazıldığı Apçağa yerleşim yeri ziyareti. Manili Yol'un görülmesi. Sonrasında Lökhane, Erzincan'da Kemaliye ilçesinde dut ve pekmezin dövülerek yapıldığı lök (dövmeç) ile dut, beşateş, oricik, pekmez ve bal gibi şifalı ürünlerin satışının yapıldığı yeri ziyaret ediyoruz. Elazığ'a hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3

3.Gün (20 Temmuz 2020): Elazığ, Harput Kalesi, Pertek, Tunceli, Halbori Gözeleri, Ana Fatıma, Munzur Festivali
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında eski El Aziz şehrinin kurulduğu kale olan Harput Kalesi'ne hareket. Selçuklu hükümdarlığının önemli komutanlarından Balak Gazi'nin hüküm sürdüğü Harput Kalesi içerisinde; Balak Gazi Anıtı, Arap Baba Türbesi, Eğik Minareli Ulu Cami, Sarahatun Cami ve El Sanatları Merkezi gezilecek yerler arasındadır. Müthiş Elazığ manzarasında kahve ve alışveriş molası sonrası doğunun saklı cenneti Tunceli'ye hareket. Pertek’te arabalı feribotla Keban Barajı üzerinden geçerek varacağımız Tunceli merkezde; Seyit Rıza Heykelini görüp uygun olması durumunda Cem Evi ziyareti. Munzur Çayı kenarında müthiş doğa içinden varılan Munzur Vadisi Milli Parkı gezisi. Tunceli il merkezinden yaklaşık 8 kilometre sonra başlamakta ve Ovacık ilçesi ile Tunceli arasında kalan Munzur Vadisi, Türkiye’nin en büyük Milli Parklarından biridir. Endemik bitki türleri, hayvan türleri ile zengin bir flora ve fauna'ya sahiptir. Vadi akarsu kaynakları ve güney sahillerinden getirilen kumlarla kurulan plajı, doğa severler kadar yabancı turistlerin de dikkatini çekmektedir. Munzur Vadisi Milli Parkı’nda Ana Fatma Makamı'nı ziyareti. Derin ve kayalık vadinin içinde yer alan Halbori Gözeleri’nin görülmesi. Otelimize transfer. Akşam yemeği konaklama otelimizde.

4

4.Gün (21 Temmuz 2020): Tunceli, Pülümür, Erzincan, Gürlevik Şelalesi, Erzurum Şehir Turu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Pülümür üzerinden Erzincan’a hareket. Dünyaca ünlü Gürlevik Şelaleleri’nin gezilmesi ve kahve içmek için serbest zaman. Dadaşlar diyarı Erzurum’a hareket. Erzurum şehir turunda, Erzurum Kalesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi görülecek yerler arasındadır. Günümüzde Taşhan olarak bilinen tarihi Rüstempaşa Bedesteni içinde oltu taşı alışverişi için serbest zaman. Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün (22 Temmuz 2020): Erzurum, Sarıkamış, Kars, Ani Harabeleri, Kars Şehir Turu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Sarıkamış’a hareket. Sarıkamış Şehitleri Anıtı ziyareti. Yolumuz üzerinde Çobandede Köprüsü’nün görülmesi sonrası Rus mimarisinin etkililerinin yoğun görüldüğü Kars’a varış. Ani Harabeleri gezisi. Ani’de Ermenistan sınırımızı oluşturan Arpaçay’ın kenarındaki Ermeni ve Selçuklu kültürüne ait Katedralleri, Surp Kirkor ve Surp Pirgiç Kiliselerini, Menücehr Camini ve Kervansarayı gezdikten sonra Kars merkezi’ne dönüş. Kars şehir turumuzda; Kars Kalesi, On İki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal´in Evi ve Rus dönemi taş yapılarından Defterdarlık Binasının görülecek yerler arasındandır. Otelimize transfer. Akşam yemeği konaklama otelimizde.

6.Gün (23 Temmuz 2020): Kars, Digor, Doğubayazıt, İshak Paşa Sarayı, Muradiye Şelalesi, Van Kalesi, Kedi Evi
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ağrı’ya hareket. Diğor ve Iğdır üzerinden Ağrı Dağı manzarası eşliğinde varacağımız Doğubayazıt’ta İshakpaşa Sarayı gezisi. 99 yıllık yapım süreci ve muhteşem manzarası ile saray turumuzun unutulmazları arasında yer alacak. Ararat kültür Merkezi ziyareti. Van’a hareket. Yolumuz üzerinde müthiş çağlayan Muradiye Şelalesi’nde doğa ile iç içe geçireceğimiz serbest zaman sonrası Urartu Uygarlığı’na başkentlik yapmış Van’a varış. Urartu dönemi görkemli Van Kalesi’nin görülmesi. Dünyaca ünlü Van Kedileri’ni gözlemlemek için Kedi Evi ziyareti. Arubani Sanat Merkezi’nde Van’ın gümüş işçiliği Savat sanatı hakkında ustalarımızdan bilgi aldıktan sonra alış veriş için serbest zaman. Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün (24 Temmuz 2020): Van, Tekne ile Akdamar Adası, Tatvan, Malabadi Köprüsü, Diyarbakır
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Gevaş’a hareket. Gevaş’taki Akdamar iskelesinden teknelerimize binerek Van Gölü üzerinde seyahat ile Görkemli Artos Dağı manzarası eşliğinde Akdamar Adası’na varış. Bölge halkı ülkemizin en büyük gölünü deniz olarak adlandırır. Akdamar Adası’nda yer alan Akdamar Kilisesi; diğer adıyla Surp Haç kilisesi, Kudüs’ten İran’a kaçırıldıktan sonra 7. yüzyılda Van yöresine getirildiği rivayet edilen Hakiki Haç’ın bir parçasını barındırması için Kral I. Gagik’in emriyle yaptırılır. Akdamar Kilisesi, Orta Çağ Ermeni sanatının en parlak eserleri arasında yer alır. Kızıl andezit taşından inşa edilen Akdamar Kilisesi’nin dış cephesinde süslü motiflerle ve Kutsal Kitap’tan alıntılarla bezeli. Akdamar Kilisesi’nin içerisinde ise Hz. İsa’nın yer aldığı freskler yer alır. Kilise ayrıca, Abbasi yoluyla Orta Asya Türk sanatı etkilerini de üzerinde barındırdığı için de önem taşır. Bu eşsiz noktayı gezdikten sonra teknelerle Gevaş’a dönüş. Tatvan’a hareket. Tatvan merkezinin görülmesi sonrası Bitlis ve Veysel Karani’nin diyarı Ziyaret’ten geçerek Malabadi Köprüsü’ne varış. İlk olarak 12.yy Artuklu dönemi eseri olan bölgenin simgesi Malabadi Köprüsü adına yazılmış bir çok türkü, üzerinde çekilmiş bir çok dizi ve film bulunmaktadır. Burada vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Diyarbakır’a hareket.Dicle nehri üzerinde Diyarbakır’ın simgesi On Gözlü Köprü’nün görülmesi. Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.Gün (25 Temmuz 2020): Diyarbakır, Siverek, Birecik, Gaziantep
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Siverek ve Hilvan üzerinden cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olan Şanlıurfa ile Adıyaman arasında yer alan Atatürk Barajı’nın havzasından geçerek Birecik’e ulaşıyoruz. Kelaynak Kuşları Üretim Çiftliği ziyareti. Birecik’te alacağımız öğle yemeği molası sonrası havalimanına transfer. Bilet işlemleri sonrası yerel saat 16:30’da Pegasus Havayolları ile uçuş. Saat 17:30’da Ercan Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle…