BAŞTAN BAŞA KUZEY EGE TURU TEMMUZ-AĞUSTOS

 • YARIM PANSIYON – 4 GECE / 5 GÜN
 • ₺23950

Genel Bilgi

3-7 TEMMUZ 2024 / 18-22 AĞUSTOS 2024 – YARIM PANSIYON – 4 GECE / 5 GÜN

İZMİR – FOÇA – AYVALIK – CUNDA ADASI – EDREMİT – KAZDAĞLARI – ADATEPE KÖYÜ
GEYİKLİ – BOZCAADA – EDREMİT – AKÇAY – ASSOS – BURSA – GÖLYAZI

Dâhil olan Hizmetler

 • ECN-SAW-ECN uçak bileti
 • Özel tur araçları ile ulaşım
 • 4 gece belirtilen otellerde konaklama
 • 4 sabah kahvaltısı
 • 4 akşam yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • Akçay Gece Turu
 • İzmir Gece Kordon Turu
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
 • Seyahat Güvence Poliçesi
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • (Tüm Misafirlerimiz Güvence Altındadır.)

Ücretli Aktiviteler

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
 • Aktivite ücretleri, Bozcaada feribot ücreti, Kazdağları minibüs ücreti
 • Milli parklar, müzeler ve ören yerleri giriş ücretleri

Oteller:
Edremit/Güre – RAMADA KAZDAĞLARI HOTEL vb.
İzmir – KAYA PRESTIGE HOTEL vb.

Notlar :
Bu program Travel Time misafirleri için özel olarak hazırlanmıştır.
Ücretlendirme, 46 kişilik araçta en az 35 kişi olacak şekilde oluşturulmuştur.
Çocuk indirimleri, iki yetişkin yanında konaklayan çocuklar için kullanılır.
Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilirler.
Otellerdeki mücbir sebep nedeniyle oluşabilecek değişikliklerde, aynı standartlarda oteller tahsis edilir.

Tur Detayları

1

1.Gün: Lefkoşa, İstanbul, İzmir, Saat Kulesi, Kemeraltı Çarşısı, Kızlarağası Hanı, Kordon Gece Turu
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:00’da Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 06:15’de Pegasus Havayolları ile İstanbul'a hareket ile 07:50’da varış. Sabiha Gökçen Havaalanında bizi bekleyen aracımız ile Ege’nin İncisi İzmir’e hareket. Osman Gazi Köprüsü ve yeni otoban kullanılarak modern tesislerdeki vereceğimiz molalar ile ulaşacağımız güzel İzmir’de; Türkiye’nin en büyük çarşısı tarihi Kemeraltı Çarşısı, fincanda pişen kahvecileri ve hediyelik eşyacılarıyla ünlü Kızlarağası Hanı, İzmir’in simgesi Saat Kulesi, İlk Kurşun Hasan Tahsin anıtı, Konak Meydanı ziyaret edilecek yerler arasındadır. Merkezi konumda bulunan telimize transfer. Akşam yemeği konaklama otelimizde.
İzmir Gece Işıkları ve Kordon Turu: Akşam yemeği sonrası otelimizden çıkarak rehber eşliğinde yürüyerek yapılacak bu turumuzda; Cumhuriyet Meydanı, Pasaport İskelesi, Gündoğdu Meydanı, deniz kıyısında birbirinden güzel kafelerin yer aldığı İzmir'in ruhunu yansıtan Kordon boyu görülecek yerler arasındadır.

2

2.Gün: Eski Foça, Ayvalık, Cunda Adası, Gömeç, Burhaniye, Edremit
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tarihte Phokaia bilinen Eski Foça'ya hareket. Beş Kapılar Kalesi ve Foça Marina'nın gezilmesi sonrası bu şirin kasabanın çarşısında serbest zaman. Ege’nin kuzeyine doğru Ayvalık'a hareket. Ayvalık'a bağlı Cunda Adasına varış. Rahmi Koç Vakfı tarafından koleksiyon değerine sahip oyuncakların ve eşyaların sergilendiği müzeye çevrilen Taksiyarhis Kilisesi’ni ziyareti. Birbirinden güzel oymalarla süslenmiş balkon ayakları ve üzerindeki bitkisel motiflerle geçmişin izlerini taşıyan tarihi evler arasındaki kısa yürüyüşün ardından neo-klasik mimari örneği, taş ustalığı görülmeye değer Taş Kahve’de sakızlı kahvelerimizi yudumlamak için serbest zaman. Cunda’daki keyifli ziyaretimizin ardından rüzgâra karşı duran yel değirmenlerini arkamızda bırakıp, Kazdağları eteklerine yapacağımız yolculuğumuzda; Burhaniye, Ören, Gömeç, Ören, Burhaniye ve Edremit üzerinden otelimize varış.

3

3.Gün: Assos, Behramkale, Kazdağları, Hasanboğuldu Göleti, Sütüven Şelalesi, Akçay Gece Turu, Jeep Safari Turu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası küçük minibüsler ile Kazdağları’na hareket. Yunan mitolojisinde adına bir çok kez rastlanan İda Dağları olarak geçen Türkiye’nin oksijen seviyesi en yüksek bölgesi Kazdağları’nda; rehberimizin anlatımları eşliğinde Hasanboğuldu Göleti ve Sütüven Şelalesi ziyaretleri. Dileyen misafirlerimiz doğa ile iç içe geçireceğimiz serbest zamanda orman içi patikalarda yürüyüş yapabilir, kahvelerimizi yudumlayabilir veya gölette yüzüp serinleyebilirler. Behramkale’de Assos Antik Kenti gezisi ve köy içi pazarında serbest zaman. Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akçay Gece Turu.
Akçay Kordon Turu: Bu turumuzda aracımız ile Edremit'in en önemli tatil bölgesi Akçay'ın kordon kısmında serbest zaman sonrası yine aracımız ile otelimize dönüş.
*** Jeep Safari Aktivitesi: Dileyen misafirlerimiz Kazdağları turu yerine, rehberimizin yönlendirmesi ile ekstra olarak jeep safari aktivitesine katılabilirler.

4

4.Gün: Bozcaada, Ayazma Plajı, Çarşılar, Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Altınoluk
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Geyikli'ye hareket. Geyikli İskelesi'nden feribot ile Bozcaada'ya geçiş. Ege Denizi'nde yer alan en güzel adamız, binbir çeşit reçelleri ile ünlü Bozcaada'nın Türk ve Rum mahallelerinin eski sokaklarında buradaki yaşantılara tanıklık etmiş taş evlerini göreceğimiz kısa gezinti sonrasında Bozcaada Kalesi, kiliseleri, Şarap fabrikaları, Alay Bey Camii ve Köprülü Mehmet Paşa Camii ziyaretleri. Şarapları ile ünlü Bozcaada’nın köy pazarında alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz serbest zamanı minibüsleri kullanarak Ayazma Plajı’na değerlendirebilirler. Feribot ile Geyikli'ye dönüş. İskelede bizleri bekleyen aracımız ile Altınoluk’a hareket. Adatepe’de Tarihi Zeytinyağı Müzesi ziyareti ve doğal ürün alışverişi için serbest zaman. Otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5

5.Gün: Akçay, Edremit, Gölyazı, Sandal Turu, İstanbul, Lefkoşa
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bursa’ya hareket. Bursa'nın şirin köyü Gölyazı’ya varış. Nilüfer ilçesine bağlı Uluabat gölü kıyısında yer alan küçük bir balıkçı köyü olan Gölyazı, manzarası, çevre yapısı ile eşsiz güzellikte bir köy. Tarihi Ağlayan Çınar kenarından yapacağımız yürüyüş sonrası köy pazarında serbest zaman. Ulubatlı Gölü üzerinde sandallarla yapacağımız sandal turunun ardından göl kenarı kafelerde kahve molası. Gerekli molalar eşliğinde Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış. Bilet işlemleri sonrası 18:45’te Pegasus Havayolları ile uçuş. Saat 20:20’da Ercan Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle…