15-22 AĞUSTOS KARADENİZ VE YAYLALAR TURU

 • 7 Gece 8 Gün
 • ₺3250

Genel Bilgi

SAFRANBOLU – AMASYA – SAMSUN – ORDU – BOZTEPE –  TRABZON ATATÜRK KÖŞKÜ – MAÇKA – RİZE ZİLKALE – AYDER YAYLASI – PALOVİT ŞELALESİ – UZUNGÖL – BANDIRMA VAPURU – BOLU – ABANT – GÖLCÜK

Dâhil olan Hizmetler

 • Ercan-Saw-Ercan Uçak Bileti
 • Özel tur araçlar ile ulaşım
 • 7 gece belirtilen otellerde konaklama
 • 7 sabah kahvaltısı
 • 8 yöresel öğle yemeği
 • 7 akşam yemeği
 • Herşeydahil konsept içinde yer alan hizmetler
 • Programda belirtilen geziler
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
 • Seyahat Güvence Poliçesi

Ücretli Aktiviteler

 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Şehir Vergileri ve bahşişler

Tur Detayları

1

1.Gün (15 Ağustos 2020): Lefkoşa, İstanbul, Safranbolu Şehir Turu
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:00’de Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 05:40’de Pegasus Havayolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuş. Havaalanında bizi bekleyen aracımız ile Safranbolu’ya hareket.
Gerekli molalarla vardığımız Safranbolu’nun tarih kokan sokaklarında gezmeye başlıyoruz. Sakin ve sessiz çarşısında keyifle ilerliyor, İmren Konağı’ndaki sunumda izlediğimiz; Cinci Han’ı, Hamam’ı, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Güneş Saati, Akçası Kanyonu‘nu, Demirciler Çarşısı’nı, Arastası’nı, Evleri’ni görüyoruz. Daha sonra Hıdırlık Tepesi’ne gidiyor ve bu kez de kuşbakışı bu tarihi şehri izliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2

2.Gün (16 Ağustos 2020): Safranbolu, Kastamonu, Sinop, Tarihi Cezaevi, Sinop Kalesi, Samsun
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kastamonu’ya hareket. Kurtuluş savaşı kahramanlarından Şerife Bacı'nın Anıtı, Valilik Konağı, Saat Kulesi, Valilik Konağı, Nasrullah Cami ve Köprüsünün görülmesi sonrası Taşköprü üzerinden Sinop'a varış. Meşhur Sinop Mantısı ile öğle yemeği sonrası Tarihi Sinop Cezaevi Müzesi gezisi. Antik dönemin önemli filozofu Diyojen Heykeli ve Sinop Kalesi'nin görülmesi. Sinop’un en önemli el sanatı olan kodra (gemi maketi) alışverişi ve serbest zaman. Çarşamba üzerinden Samsun'a hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3

3.Gün (17 Ağustos 2020): Samsun, Giresun Kalesi, Akçaabat, Trabzon, Atatürk Köşkü, Hamsiköy, Maçka
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Trabzon'a hareket. Ünye, Fatsa ve Ordu üzerinden Giresun'a varış. Giresun Kalesi'nin ve Karadeniz'deki tek ada olan Giresun Adası'nın görülmesi. Akçaabat'ın meşhur köftesinden yemek üzere deniz kenarındaki restoranımızda öğle yemeği molası sonrası Trabzon'a varış. Günümüzde cami olarak kullanılan Pontus Rum İmparatorluğunun en önemli yapısı Trabzon Ayasofyası ziyareti. Atatürk'ün vasiyetini yazdığı ve konakladığı eski bir Rum mimarisi olan Atatürk Köşkü'nün gezilmesi. Kazaziye olarak adlandırılan gümüş işçiliği sanatının yapıldığı tek nokta olan Trabzon'da gümüş atölyesi ziyareti ve alış veriş için serbest zaman. Trabzon'un nadide ilçesi Maçka'ya hareket. Zigana Geçidi yakınlarında Hamsiköy manzarasında meşhur Hamsiköy sütlacı yemek ve bu müthiş doğada fotoğraf çekmek için serbest zaman. Maçka'da yer alan otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4

4.Gün (18 Ağustos 2020): Sürmene, Of, Uzungöl, Rize, Fırtına Deresi, Çamlıhemşin, Ayder Yaylası, Gelintülü Şelalesi
Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında bıçak yapımı konusunda dünyanın sayılı merkezlerden biri olarak kabul edilen Sürmene'de bıçak yapım atölyesi ziyareti ve bıçak alışverişi. Trabzon'un meşhur ilçesi Of ve Çaykara'dan geçerek Uzungöl'e varış. Doğal görüntüsü ile Karadeniz'in en turistik noktası olan, Haldizen Deresi'nin önünün heyelan sonucu kapanması ile oluşmuş bu doğa harikası noktada serbest zaman. Restoranımızda alacağımız yöresel öğle yemeği sonrası Ayder'e hareket. Rize, Çayeli, Pazar ve Ardeşen üzerinden Fırtına Vadisi'ni takip ederek Çamlıhemşin'e varış. Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan Ayder Yaylası'na ulaşmamız ile beraber Gelintülü Şelalesi'nin görülmesi ve yaylada serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama yayladaki otelimizde.

5.Gün (19 Ağustos 2020): Zilkale, Çinçiva Köprüsü, Palovit Şelalesi, Çay Fabrikaları, Bez Atölyeleri, Ordu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Çamlıhemşin'e hareket. Bizleri bekleyen küçük minibüsler ile Zilkale Palovit Şelalesi turu. Bu turumuzda; Sevdaluk dizisinin çekildiği Şenyuva Köyü, Çinçiva Köprüsü, Kaçkar dağlarında kartal yuvasını andıran Zilkale ve görkemli Palovit Şelalesi görülecek yerler arasındadır. Çamlıhemşin'e varış. Fırtına Deresi kenarında doğanın içindeki restoranımızda yöresel öğle yemeği molası. Dileyen misafirlerimiz zipline aktivitesine katılabilirler. Çayeli'ndeki meşhur Rize Bezi atölyelerinde ve bölgenin önemli geçim kaynağı olan çayın işlendiği fabrikalarda üretim hakkında bilgi alınması sonrası alışveriş için serbest zaman. Sahil yollunu takip ederek Rize ve Trabzon ve Giresun'a varış. Köme, pestil, tereyağ, pekmez ve bal alışverişleri için yöresel ürünler mağazalarında kısa bir alışveriş molası. Ordu'da yer alan otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Gün (20 Ağustos 2020): Boztepe, Fındık Fabrikası, Bandırma Vapuru, İlk Adım - Onur Anıtı, Amasya/ Merzifon
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Boztepe'ye çıkmak üzere sahil parkına hareket. 2350 metre uzunluğa sahip teleferik ile 530 metre yükseklikteki Boztepe'ye çıkış. Müthiş şehir ve Karadeniz manzarasına sahip Boztepe'de fotoğraf çekmek ve kafelerden yararlanmak için serbest zaman. Yine teleferik ile inişimiz sonrası Karadeniz'in bir diğer önemli ürünü fındığı yerinde görmek için fındık fabrikası ziyareti ve alış veriş için kısa bir serbest zaman. Fatsa Ünye üzerinden Samsun'a hareket. Ulu önder Atatürk'ün Samsun'a gelişinde kullandığı ve bir park içerisinde müze haline getirilen Bandırma Vapuru ziyareti. Samsun merkezde yer alan Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı yer alan sahil parkındaki İlk Adım Anıtı, Samsun halkı adına Avusturyalı heykeltıraş Heinrich Krippel'e 1927 yılında yaptırılan şehrin simgesi Onur Anıtı gezileri. Samsun çarşılarında serbest zaman sonrası Amasya/Merzifon’daki otelimize transfer. Samsun Kavak'taki dev bayrağın görülmesi. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün (21 Ağustos 2020): Amasya, Kral Kaya Mezarları, Ferhat Şirin, MiniAmasya Müzesi, Şehzadeler Parkı, Bolu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Amasya'ya hareket. Şehzadeler Şehri Amasya'ya varışımız ile beraber Amasya Genelgesi'nin imzalandığı Saraydüzü Kışlası, Kumacık Hamamı, Şifahane, Yeşilırmak nehri üzerindeki değirmenler ve Beyazıd Paşa Cami'nin görülmesi. Kunç Köprüsü, Saat Kulesi, Kızlar Sarayı, Amasya Kalesi, II.Beyazıt Külliyesi, Şehzadeler Gezi Yolu ve Mini Amasya Müzesi ziyaretleri. Aşkın sembolü Ferhat ile Şirin Su Kasrı gezisi sonrası Çorum'a hareket. Leblebisi ile meşhur Çorum'daki fırınlarda leblebi ve çerez alışverişi için serbest zaman. Bolu'ya hareket ile akşam saatlerinde otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.Gün (22 Ağustos 2020): Bolu, Gölcük, Abant, Sapanca Göleti, İstanbul, Lefkoşa
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Çam ve köknar ağaçlarının baskın olduğu bir Tabiat Parkı içinde, yaklaşık 1350 metre yükseklikte ve alanı 125 hektarı bulan bir heyelan set gölü olarak bilinen Abant Gölü’ne hareket. Yürüyüş yapıp, imkân dâhilinde köylü tezgâhlarından alışveriş yapma şansı buluyoruz. Sonrasında sabah kahvelerimizi içmek üzere Gölcük’e çıkıyoruz. Çam ormanlarıyla çevrili mesire yerinde müthiş manzaranın seyredilmesi ve doğada serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz göl kenarında yürüyüş yapabilir, kır kahvesinde keyif yapabilirler. Yolumuz üzerinde bulunan Sapanca Gölü terasındaki molamız eşliğinde Sabiha Gökçen Havalimanına varış. Bilet işlemleri sonrası yerel saat 23.08 .2019 00:30’da Pegasus Havayolları ile uçuş. Saat 02:05’te Ercan Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle…