KARADENİZ ve YAYLALAR TURU BÖYLE BİR TURUN EŞİ BENZERİ YOK, LÜTFEN DİĞER TURLAR İLE KIYASLAYIN 20-27 TEMMUZ — 10-17 AĞUSTOS 2024

 • 7 GECE / 8 GÜN
 • ₺28500

Genel Bilgi

AMASYA – SAMSUN – ORDU – BOZTEPE – TRABZON ATATÜRK KÖŞKÜ – SÜMELA – RİZE – AYDER YAYLASI – ÇEÇEVA ARTVİN – BATUM – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ – UZUNGÖL – AMAZON KÖYÜ – BANDIRMA VAPURU – ANKARA

HERŞEY DÂHİL – 7 GECE / 8 GÜN – YAYLA KONAKLAMALI

HERŞEYDAHİL KONSEPT

YÖRESEL ÖĞLE YEMEKLERİ – ATATÜRK KÖŞKÜ GİRİŞ BİLETİ – ZİLKALE PALOVİT TURU ve MİNİBÜS ÜCRETİ
ZİLKALE GİRİŞ BİLETİ – HAMSİKÖY TURU – SÜMELA MANASTIRI GİRİŞ BİLETİ VE MİNİBÜS ÜCRETİ
ÇEÇEVA KÖYÜ ÇAY TARLALARI TURU ve MİNİBÜS ÜCRETİ – GÜRCİSTAN BATUM TURU
MİLLİ PARK GİRİŞ BİLETLERİ – ORDU BOZTEPE TELEFERİK BİLETİ – FERHAT VE ŞİRİN SU KASRI GİRİŞ BİLETİ
SAMSUN GECE TURU – BANDIRMA VAPURU GİRİŞ BİLETİ – MİNİ AMASYA GİRİŞ ÜCRETİ ÜCRETE DAHİL!!!

Dâhil olan Hizmetler

 • ECN-ESB-ECN uçak bileti
 • Özel tur araçlar ile ulaşım
 • 7 gece belirtilen otellerde konaklama
 • 7 sabah kahvaltısı
 • 7 akşam yemeği
 • 8 yöresel öğle yemeği
 • Herşeydahil konsept içinde yer alan hizmetler
 • Programda belirtilen geziler
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
 • Seyahat Güvence Poliçesi
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Tüm Misafirlerimiz Güvence Altındadır.

Ücretli Aktiviteler

 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Batum ve Kavron gezileri(isteğe bağlı)

BU TURUMUZ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER: TC numarası yazılı olan Nüfus cüzdanı. Yürüyüş ayakkabısı, mevsimine göre şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, yağmurluk, küçük sırt çantası, el feneri, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, önerilir.

Notlar:
Bu program Travel Time misafirleri için özel olarak hazırlanmıştır.
Ücretlendirme, 46 kişilik araçta en az 40 kişi olacak şekilde oluşturulmuştur.
Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilirler.
Otellerdeki mücbir sebep nedeniyle oluşabilecek değişikliklerde, aynı standartlarda oteller tahsis edilir.

Tur Detayları

1

1.Gün: Lefkoşa, Ankara, Merzifon, Samsun, Gece Turu
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 08:00’de Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 10:10’da Türk Havayolları ile Ankara Esenboğa Havalimanı’na uçuş ve saat 11:25 varış. Havaalanında bizi bekleyen aracımız ile Samsun'a hareket. Yolumuz üzeriden Kırıkkale, Çorum ve Merzifon’dan geçerek gerekli molalar eşliğinde Samsun’a varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Samsun Gece Turu: Rehberimizin eşliğinde yemek sonrası gerçekleşecek bu turumuzda Samsun merkezde yer alan Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı yer alan sahil parkındaki İlk Adım Anıtı, Samsun halkı adına Avusturyalı heykeltıraş Heinrich Krippel'e 1927 yılında yaptırılan şehrin simgesi Onur Anıtı ziyaretleri. Samsun Kordon’da serbest zaman.

2

2.Gün: Giresun Kalesi, Trabzon, Atatürk Köşkü, Sümela, Hamsiköy, Maçka
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Trabzon'a hareket. Ünye, Fatsa ve Ordu üzerinden Giresun'a varış. Giresun Kalesi'nin ve Karadeniz'deki tek ada olan Giresun Adası'nın görülmesi. Akçaabat'ın meşhur köftesinden yemek üzere deniz kenarındaki restoranımızda öğle yemeği molası sonrası Trabzon'a varış. Günümüzde cami olarak kullanılan Pontus Rum İmparatorluğunun en önemli yapısı Trabzon Ayasofyası ziyareti. Atatürk'ün vasiyetini yazdığı ve konakladığı eski bir Rum mimarisi olan Atatürk Köşkü'nün gezilmesi. Kazaziye olarak adlandırılan gümüş işçiliği sanatının yapıldığı tek nokta olan Trabzon'da gümüş atölyesi ziyareti ve alış veriş için serbest zaman. Trabzon'un nadide ilçesi Maçka'ya hareket. Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Sümela Manastırı gezisi. Zigana Geçidi yakınlarında Hamsiköy manzarasında meşhur Hamsiköy sütlacı yemek ve bu müthiş doğada fotoğraf çekmek için serbest zaman. Maçka'da yer alan otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3

3.Gün: Sürmene, Bıçak Atölyesi, Uzungöl, Rize, Fırtına Deresi, Çamlıhemşin, Ayder Yaylası, Gelintülü Şelalesi
Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında bıçak yapımı konusunda dünyanın sayılı merkezlerden biri olarak kabul edilen Sürmene'de bıçak yapım atölyesi ziyareti ve bıçak alışverişi. Trabzon'un meşhur ilçesi Of ve Çaykara'dan geçerek Uzungöl'e varış. Doğal görüntüsü ile Karadeniz'in en turistik noktası olan, Haldizen Deresi'nin önünün heyelan sonucu kapanması ile oluşmuş bu doğa harikası noktada serbest zaman. Restoranımızda alacağımız yöresel öğle yemeği sonrası Ayder'e hareket. Rize, Çayeli, Pazar ve Ardeşen üzerinden Fırtına Vadisi'ni takip ederek Çamlıhemşin'e varış. Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan Ayder Yaylası'na ulaşmamız ile beraber Gelintülü Şelalesi'nin görülmesi ve yaylada serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4

4.Gün: Zilkale, Çinçiva Köprüsü, Palovit Şelalesi, Batum Şehir Turu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Çamlıhemşin'e hareket. Bizleri bekleyen küçük minibüsler ile Zilkale Palovit Şelalesi turu. Bu turumuzda; Sevdaluk dizisinin çekildiği Şenyuva Köyü, Çinçiva Köprüsü, Kaçkar dağlarında kartal yuvasını andıran Zilkale ve görkemli Palovit Şelalesi görülecek yerler arasındadır. Çamlıhemşin'e varış. Fırtına Deresi kenarında doğanın içindeki restoranımızda yöresel öğle yemeği molası. Dileyen misafirlerimiz zipline aktivitesine katılabilirler. Yayla içinde dinlenme, fotoğraf çekimi, alış veriş ve etkinliklere katılmak için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz yeterli katılımcı olması durumunda düzenlenecek Batum Şehir turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Batum Turu: Akşam saatlerinde düzenlenecek bu turumuzda Gürcistan’ın Adjara Eyaleti Başkenti Batum’a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısı’ndan rehberimizin uyarılarını dikkate alarak, pasaport veya TC nüfus cüzdanımızla geçişi sağlıyor ve Batum turumuza başlıyoruz. Gonio (Apsaros) Kalesi, Çoruh Nehri, yepyeni görüntüsüyle Avrupa Meydanı, muhteşem sahiliyle Boulvart, Ali & Nino Heykeli, İzmir’den esinlenen Saat Kulesi, ilginç yapısıyla Alfabe Kulesi, Medea Heykeli, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binası, Meryem Ana Katedrali, Ermeni Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, Avrupai tarzı ile Piazza Meydanı ve Batum Limanı görülecek yerler arasındandır. Batum gezilerimizin ardından yöresel Gürcü lezzetlerinden tatmanız ve alışveriş yapmanız için serbest vakit vereceğiz. Serbest vakit sonrasında, Sarp Sınır Kapısı’ndan çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Türkiye’ye geri dönüyoruz.
*** Sadece Kıbrıs pasaportu veya yeni TC kimliği olan misafirlerimiz katılabilir. Bu program, yeterli katılım sağlanabilmesi ile gerçekleştirilecektir. Bu tura katılan misafirlerimiz akşam yemeğini ekstra olarak Batum’da alacaklardır.

5

5.Gün: Haremtepe, Çeçeva Köyü ve Çay Tarlaları, Çay Fabrikaları, Bez Atölyeleri, Ordu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Haremtepe bölgesinde yer alan Çeçeva Köyü’ne hareket. Çayeli’nden özel minibüsler ile ulaşamacağımız uçsuz bucaksız çay tarlalarında, heybeli özel makaslarla çay toplarken aynı zamanda müthiş resimlere sahip olacaksınız. Bu arada Karadeniz’e has bölgenin tüm çay reklamlarında gördüğünüz yerler olduğunu da hatırlatmak isteriz. Doğası ile sizleri büyüleyecek Karadeniz bu cennet köşesindeki bu bölgedeki çay bahçelerinde serbest zaman. Minibüslerimiz ile Çayeli'ne varış ve buradaki meşhur Rize Bezi atölyelerinde ve bölgenin önemli geçim kaynağı olan çayın işlendiği fabrikalarda üretim hakkında bilgi alınması sonrası alışveriş için serbest zaman. Sahil yolunu takip ederek Rize ve Trabzon ve Giresun'a varış. Köme, pestil, tereyağ, pekmez ve bal alışverişleri için yöresel ürünler mağazalarında kısa bir alışveriş molası. Ordu'da yer alan otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6

6.Gün: Boztepe, Fındık Alışverişi, Bandırma Vapuru, Amazon Köyü, Samsun
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Boztepe'ye çıkmak üzere sahil parkına hareket. 2350 metre uzunluğa sahip teleferik ile 530 metre yükseklikteki Boztepe'ye çıkış. Müthiş şehir ve Karadeniz manzarasına sahip Boztepe'de fotoğraf çekmek ve kafelerden yararlanmak için serbest zaman. Yine teleferik ile inişimiz sonrası Karadeniz'in bir diğer önemli ürünü fındığı yerinde görmek için fındık fabrika satış mağazası ziyareti ve alış veriş için kısa bir serbest zaman. Fatsa Ünye üzerinden Samsun'a hareket. Ulu önder Atatürk'ün Samsun'a gelişinde kullandığı ve bir park içerisinde müze haline getirilen Bandırma Vapuru ziyareti. Tarihin en etkili kadın savaşçıları onuruna yaptırılan Amazon Anıtları ve Samsun Batı Park ziyareti. Samsun çarşılarında serbest zaman sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7

7.Gün: Amasya, Beyazıt Külliyesi, Mini Amasya Müzesi, Ferhat Şirin Su Kasrı, Çorum, Ankara
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Amasya'ya hareket. Samsun Kavak'taki dev bayrağın görülmesi. Havza üzerinden Şehzadeler Şehri Amasya'ya varışımız ile beraber Amasya Genelgesi'nin imzalandığı Saraydüzü Kışlası, Kumacık Hamamı, Şifahane, Yeşilırmak nehri üzerindeki değirmenler ve Beyazıd Paşa Cami'nin görülmesi. Kunç Köprüsü, Saat Kulesi, Kızlar Sarayı, Amasya Kalesi, II.Beyazıt Külliyesi, Şehzadeler Gezi Yolu ve Mini Amasya Müzesi ziyaretleri. Aşkın sembolü Ferhat ile Şirin Su Kasrı gezisi sonrası Çorum'a hareket. Leblebisi ile meşhur Çorum'daki fırınlarda leblebi ve çerez alışverişi için serbest zaman. Ankara'ya hareket ile akşam saatlerinde otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8

8.Gün: Anıtkabir, Hamamönü, Lefkoşa
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Anıtkabir ziyareti. Aslanlı Yol, Mozole, Anıtkabir Müzesi ziyaretleri. Eski Ankara'nın yaşatıldığı ve yapılan restorasyon çalışmaları nedeniyle yeniden hayat bulan Hamamönü gezimizde; İstiklal Marşı yazarımız şair Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi, Taceddin Dergahı, Saat Kulesi, Tarihi Karacabey Hamamı
görülecek yerler arasındadır. Restoranamızda vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası el işi ürünlerin sergilendiği tezgahları gezmek ve kafelerde hoş zaman geçirmek için serbest zaman. Havalimanına transfer. Bilet işlemleri sonrası 19:35’de Türk Havayolları ile uçuş. Saat 20:50’de Ercan Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle…