ROMANYA TRANSİLVANYA ŞATOLARI TURU 1 AĞUSTOS 2024

 • 3 GECE / 4 GÜN
 • ₺28500

Genel Bilgi

BÜKREŞ – PLOİEŞTİ – SİNAİA – PELEŞ KALESİ – BRAŞOV
BRAN DRAKULA KALESİ – PRAHOV – SALİNA SLANİC – SNAGOV GÖLÜ

MERKEZİ OTELDE KONAKLAMA – 3 GECE / 4 GÜN

Dâhil olan Hizmetler

 • ERCAN-BUKRES-ERCAN uçak bileti
 • Özel tur araçlar ile ulaşım
 • 3 gece konaklama
 • 3 sabah kahvaltısı
 • Şehir Turları
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen geziler
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir ve gümrük vergileri

Ücretli Aktiviteler

 • Müze ve şato giriş ücretleri
 • Öğle ve akşam yemekleri, Romen Gecesi
 • Vize pasaport ücreti ve Multi Schengen Vizesi (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır).
 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL), Seyahat sigortası (20 Euro)

Notlar:
Bu program Travel Time misafirleri için özel olarak hazırlanmıştır.
Ücretlendirme, 46 kişilik araçta en az 35 kişi olacak şekilde oluşturulmuştur.
Çocuk fiyatlandırması iki yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
Mücbir sebeplerle oluşabilecek hizmet farklılıklarında bir üst sınıf hizmet tahsis edilir.

Tur Detayları

1

1.Gün: Lefkoşa, İstanbul, Bükreş
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 09:15’te Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 11:25’da Pegasus Havayolları ile PC1927 sefer sayılı tarifeli uçakla saat İstanbul’a hareket ve 13:00’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış. Buradan yapılacak aktarmalı uçuş ile Pegasus Havayolları’na ait PC361 sefer sayılı tarifeli uçakla saat 16:50'de Bükreş’e hareket. Saat 18:10’da Bükreş’e varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Doğu Avrupa’nın Paris’i olarak bilinen Romanya’nın başkenti Bükreş’te panoramik şehir turunda Zafer Takı, İhtilal ve Üniversite Meydanları, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan dünyada Pentagon’dan sonra 2.Büyük yönetim binası olan Parlamento Sarayı görülecek yerler arasındadır. Otelimize transfer. Konaklama şehir merkezinde yer alan otelimizde.
Günün Rotası: Bükreş: 30 Km
Konaklama: Berthelot Hotel vb./ Bükreş

2

2.Gün: Bükreş, Ploieşti, Sinaia, Peles Kalesi, Bran, Darkula Şatosu, Braşov
Sabah kahvaltısından sonra Transilvanya ve Şatolar turumuza başlıyoruz. Ploieşti üzeriden geçerek turumuza gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerini görerek devam ediyoruz. Bu turumuzda Karpat dağlarında bulunan ve Romanya’nın ilk kralı I. Carol’ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia ilk durağımız olacak. Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peles Kalesi ve şatosunu geziyoruz. Tek kelime ile şahane olarak tanımlanabilecek bu kale; Romanya'nın Prahova ilçesinde, Sinaia yakınında, Karpat Dağları'ndaki Sina Kraliyet Bölgesi'nde, Transilvanya ile Eflak'ı birbirine bağlayan mevcut bir ortaçağ yolu üzerinde, 1873 ile 1914 yılları arasında inşa edilmiş bir Neo-Rönesans sarayıdır. Ardından Bran kasabasında Bram Stoker’ın ünlü romanı Drakula’nın kahramanı Vlad Tepeş’in Drakula’nın Evi olarak da bilinen Bran Şatosu’nu görüp, burada hediyelik eşya alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Ardından konaklama için Braşov’a hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız panoramik şehir turunda , günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz. Şehir turu sonrası otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.
Günün Rotası: Bükreş, Bran, Braşov: 320 Km
Konaklama: Berthelot Hotel vb./ Bükreş

3

3.Gün: Snagov Gölü ve Manastırı, Prahov, Salina Slănic Yeraltı Tuz Madeni, Romen Gecesi
Sabah kahvaltısından sonra etkileyici bir gün bizleri bekliyor. Yaklaşık bir saatlik yolculuk ile şehrin kuzeyinde yer alan Snagov Gölü’ne ulaşıyoruz. Vlad Tepeş’in mezarının içerisinde olduğu düşünülen, Snagov Gölü üzerindeki bir adada bulunan Snagov Manastırı’nı rehberimizin anlatımları eşliğinde ziyaret edeceğiz. Geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında turumuzun en etkileyici noktalarından Prahova şehrinde tuz mağarası Salina Slanic’yı geziyoruz. Yeraltında muhteşem bir dünya ile karşılaşacaksınız. Avrupa'nın en büyük tuz madeni olarak bilinen ve aynı zamanda hem insan yapımı hem de doğal güzelliğin olağanüstü kombinasyonuyla tanınan Salina Slanic turumuz sonrasında şehir merkezinde kısa bir serbest zamana sahip olacağız. Turumuz sonrası Bükreş’e hareket. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra gerçekleşecek olan eğlenceli emekli Romen Gecesi turuna katılabilirler.
Günün Rotası: Bükreş, Prahov: 230 Km
Konaklama: Berthelot Hotel vb./ Bükreş

4

4.Gün: Bükreş Şehir Turu, Köy Müzesi, İstanbul, Lefkoşa
Sabah kahvaltısından sonra Bükreş’i keşfe çıkıyoruz. Bükreş, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Cretulescu Kilisesi ve St. Stavropoleos Kilisesi olacak. Kısa süreli serbest zaman sonrası Köy Müzesi’ne doğru hareket ediyoruz. Köy Müzesinde ise Romanya’nın Etnografik tarihini ve değerlerini görme imkânına sahip olacağız. Turumuz sonrasında Bükreş Havalimanı’na transfer. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından saat 19:00’da Pegasus Havayolları PC362 sefer sayılı tarifeli uçakla saat İstanbul’a hareket ve 20:20’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış. Pegasus Havayolları PC1930 sefer sayılı tarifeli uçakla saat 23:55'te Ercan Havalimanı’na hareket. Saat 01:25’te Ercan Havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileği ile…
Günün Rotası: Bükreş: 50 Km