LARNAKA ÇIKIŞLI MALTA TURU 16-19 HAZİRAN 2024

 • 3 GECE / 4 GÜN
 • €699

Genel Bilgi

10-13 NİSAN 2024 – 4* OTELLERDE KONAKLAMA – 3 GECE / 4 GÜN

Dâhil Olan Hizmetler

 • LCA-MLA-LCA uçak bileti (Emirates Havayolları)
 • Havalimanı-Otel-Havalimanı ulaşım
 • Özel tur araçlar ile seyahat
 • 3 gece belirtilen otellerde konaklama
 • 3 sabah kahvaltısı
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Panaromik şehir turu

Ücretli Aktiviteler

 • Kişisel harcamalar
 • Öğle ve Akşam yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
 • Programda belirtilen extra turlar (180 EURO)

Oteller : Holiday Inn Express ****(4 yıldız)

 • Notlar :
 • Bu program, Travel Time misafirleri için özel olarak oluşturulmuştur.
 • Çocuk indirimleri, 2 yetişkin yanındaki çocuklar için uygulanır.
 • Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilirler.

Tur Detayları

1

1.Gün Larnaca – Malta- Marsaxlokk
Larnaca Havalimanında , Emirates kountarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 09:30da buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Emiartes hava yollarının EK109 sefer sayılı uçuşu ile 12:20’de Malta’ya hareket. Yerel saat ile 14:05 ’te Malta’ya varış. Bizi bekleyen aracımız ile panoramik turumuzu yapıyoruz. Ardından Üç şehirler olarak bilinen Malta Şövalyelerinin ilk yerleşim yerini gezdikten sonra Marsaxlokk’a (Extra Tur 50Euro )geçiyoruz. Balık restoranları ve renk renk boyanmış balıkçı tekneleri ile süslü limanı ve adanın renklerini, dokusunu taşıyan güzel evleri ile meşhur olan, cıvıl cıvıl pazarında organik ürünler bulabileceğiniz güzel Akdeniz köyüdür. Osmanlı birliklerinin de Malta adasına ilk çıktığı bölge olarak bizim için ayrı bir önemi vardır. Burada verilecek fotoğraf molası ve öğle yemeği için serbest zamanın ardından otellerimize transfer.

2

2.Gün Mosta - Mdına – Valetta (Game Of Thrones) Extra Tur 60 Euro
Otelde alınacak kahvaltı sonrası turumuz için otel’den hareket ile tam günlük gezimize başlıyoruz. İlk durağımızda, Avrupa’nın üçüncü büyük kubbesine sahip olan Santa Maria Assunta Kilisesini ziyaret ediyoruz. Mosta’daki bu büyük kilisenin içerisinde 2. Dünya savaşında Alman Nazi uçaklarının atmış olduğu 200 kg ağırlığındaki bombayı görüp, kilisenin iç ve dış mimarisi hakkında rehberimizden detaylı bilgileri aldıktan sonra, Game of Thrones dizisinin unutulmaz sahnelerinin çekildiği eski başkent Mdina’ya giriş yapıyoruz. Mdina’da Hükümet Sarayı, Casa Inguanez Malikânesi, Katedral, Kermelit Kilisesi ile ilgili rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası pastaları ile meşhur Fontanella Cafe’de eşsiz manzara eşliğinde mola vereceğiz, arzu eden misafirlerimiz cafenin dünyaca meşhur ürünleri olan pastaların tadına bakabilir, kahvelerini ve çaylarını yudumlarken manzaranın tadını çıkartabilirler. Buradan hareketle Valetta’ya geçiyoruz. Malta’nın başkenti olan Valetta’ya dünyanın en güzel barok binalarıyla bezeli şehrine geçiyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Büyük Üstatlar Sarayı, Üst Baraka Bahçeleri, Parlamento Binası, Aziz John Katedrali, Büyük Kütüphane göreceğimiz yerler arasındadır.

3

3.Gün Gozo Adası – Dwejra-T'pıno Kilisesi - Vıctorıa Rabat- Xelendı – Mgarr Extra Tur 70 Euro
Otelde alınacak kahvaltı sonrası turumuz için otel’den hareket ile tam günlük gezimize başlıyoruz. Sabah rehberimizin belirtiği saatte Gozo adasına geçiş için Cirkewwa limanına doğru hareket ediyoruz, Limandan feribot ile Gozo’ya geçiş yapıyoruz. Gozo Adası Malta’ya göre yemyeşil, hayatın durduğu yerdir. Tam bir cennet adasıdır. İlk olarak İç Deniz (Inner Sea) ve Mantar Kayası’nı görüyoruz. Bu bölge Truva, Gladyatör, Game of Thrones gibi çok ünlü filmlerin çekildiği bir bölge ve Malta’nın en önemli dalış noktalarından biri. Daha sonra eski tarihte küçük bir şapel olan fakat günümüzde çok büyük bir Adak kilisesi olan T'pino Kilisesini ziyaret edip dileklerimizi diledikten sonra Gozo Adasının Dünyaca meşhur olan lokal ürünleri bal, marmelat, keçi boynuzu pekmezi, zeytin, zeytin yağı, Gozo Peyniri, şarap ve likörlerinin tadına bakıyoruz. Öğle yemeği ve serbest zaman için balıkçı kasabası olan Xelendi'ye varıyoruz. Arzu eden misafirler deniz mahsullerinden oluşan öğle yemeğini burada alabilirler. Yemek sonrası Gozo Adasının başkenti Victoria Rabat'a varıyoruz. St. George bazilikasını görüp dar sokaklarda yürüyüş yapıyoruz. Sonrasında aracımız ile Mgarr limanına gelip feribot ile Malta’ya geçiyoruz ve otellerimize dönüyoruz.

4.Gün
Otelde kahvaltı sonrası saat 11:00’da oda anahtarlarını resepsiyona teslim ediyoruz, check out işlemleri sonrası havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Emirates Hava Yollarının EK 110 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 15:33’te Larnaca ‘ya hareket.