OTANTİK GAP TURU 16-20 HAZİRAN 2024

 • YARIM PANSIYON – 4 GECE / 5 GÜN
 • ₺16750

Genel Bilgi

GAZİANTEP – ŞANLIURFA – MARDİN – BATMAN – DİYARBAKIR

BAKIRCILAR ÇARŞISI – ZEUGMA MÜZESİ – HALFETİ BATIK ŞEHİR – GÖBEKLİTEPE – HARRAN – KUBİK EVLER
BALIKLIGÖL – HZ. İBRAHİM MAĞARASI – URFA ÇARŞILARI – SÜRYANİ MANASTIRI – KASIMİYE MEDRESESİ – MİDYAT SILA KONUK EVİ – TELKARİ ÇARŞISI – HASANKEYF – HASAN PAŞA HANI – ON GÖZLÜ KÖPRÜ – SURİÇİ

16-20 HAZİRAN 2024 – YARIM PANSIYON – 4 GECE / 5 GÜN

SIRA GECESİ ve HALFETİ TEKNE TURU İMKÂNI

Dâhil olan Hizmetler

 • ECN-GZT-ECN uçak bileti
 • Özel tur araçları ile ulaşım
 • 4 gece belirtilen otellerde konaklama
 • 4 sabah kahvaltısı
 • 3 akşam yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Seyahat esnasında ikramlar
 • Seyahat sağlık sigortası Sağlığınız bizim için çok önemli
 • Zorunlu seyahat güvence poliçesi

Ücretli Aktiviteler

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze ören yeri giriş ücretleri
 • Halfeti Tekne Turu, Urfa Sıra Gecesi Ücretleri

Oteller:
Gaziantep – Safir Hotel, Divares Hotel, Tilmen Hotel, Plaza Hotel, The Green Park Hotel vb.
Şanlıurfa – Alahan Hotel, El Ruha Hotel, Harran Hotel, Dedeman Hotel vb.
Mardin /Midyat – Mardiva Hotel, Anemon Hotel, Bilen Hotel, Yay Grand Hotel, Matiat Hotel vb.
Diyarbakır – Plaza Hotel, Prestij Hotel, Dies Hotel, Demir Hotel, Anemon Hotel vb.

Notlar :
Bu program Travel Time misafirleri için özel olarak hazırlanmıştır.
Ücretlendirme, 39-46 kişilik araçta en az 35 katılımcı olacak şekilde oluşturulmuştur.
Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
Tur lideri ve rehberler gerekli durumlarda programda değişiklik yapabilirler.
Otellerdeki mücbir sebep nedeniyle oluşabilecek değişikliklerde, aynı standartlarda oteller tahsis edilir.

Tur Detayları

1

1.Gün (16 Haziran 2024): Lefkoşa, Gaziantep, Bakırcılar Çarşısı, Almacılar Pazarı, Tahmis Kahvesi, Zeugma Müzesi
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 05:30’da Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 07:50’de Pegasus Havayolları ile Gaziantep’e hareket ve yerel saat ile 08:55’de varış. Oğuzeli Havaalanında bizi bekleyen aracımız ile şehir merkezine hareket. Çingene Kızı mozaiğiyle dünyaca tanınan Zeugma Müzesi ziyareti. Kentin simgesi olan görkemli Antep Kalesi’nin görülmesi. Tarihi Antep çarşılar turu. Bu turumuzda; Osmanlı döneminden günümüze varlıklarını sürdüren Millet Han ve Zincirli Bedesten, ilk kez 1638 yılında yapılan Tahmis Kahvesi, yöreye özgü baharatlar ve yörede Bandırma olarak bilinen cevizli sucukların satıldığı Almacılar Pazarı, Tarihi Bakırcılar Çarşısı gezilerek verilecek alış veriş molası sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2

2.Gün (17 Haziran 2024): Gaziantep, Halfeti, Batık Şehir Tekne Turu, Şanlıurfa, Göbeklitepe, Harran, Sıra Gecesi
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında siyah gülü ile ünlü Halfeti’ye hareket. Birecik Barajı nedeniyle sular altında kalan Halfeti’de Tekne Turu. Ekstra olarak gerçekleştirilecek bu tekne turumuzda; eşsiz güzellikteki Rumkale, Kral Kızı Mağarası, Batık şehir Savaşan Köyü görülecek yerler arasındadır. Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya hareket. On iki bin yıllık tarihe sahip, dünyanın bilinen en eski tapınağı olarak Unesco tarafında Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Göbeklitepe ziyareti. Kadim şehir Harran’a hareket. Dünyanın ilk üniversitesi El Firdevs’i kalıntılarının görülmesi ve kubik evler Harran Kültür Evi ziyareti ve alış veriş molası. Otelimize hareket. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek yemekli eğlenceli Sıra Gecesi Eğlencesi’ne katılıyoruz.
Geleneksel Urfa Sıra Gecesi: Yöresel tarihi bir konağın avlusunda gerçekleştirilen, on kişilik müzisyen ekibi ile Lebeni Çorbası, Karışık Urfa Kebab, Çiğ Köfte, Tatlı, Ayran, Çay, Acı Kahve(Mırra) ikramlarıyla yöresel etkinliğe katılıyoruz.

3

3.Gün (18 Haziran 2024): Balıklıgöl, Hz İbrahim Makamı, Tarihi Mardin, Kasımiye Medresesi, Süryani Manastırları
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Urfa Kalesi altında bulunan Balıklıgöl, Ayn-ı Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Cami, Hz. İbrahim Makamı’nı ziyareti. Yöresel ürün almak için tarihi çarşıda alış veriş molası sonrası Mardin’e
hareket. Yöresel restoranlarda öğle yemeği molası. Dinlerin ve dillerin buluştuğu, Süryani'sinden Arap'ına birçok farklı kültür ve inanç birleşimi olan Mardin’de ilk olarak 16. yüzyıl Akkoyunlu hükümdarlığı eseri Kasımiye Medresesi ziyareti. Mardin şehir turumuzda; Artuklu eseri Ulu Cami, Süryani Ortodoks Kilisesi Mor Behnam Kilisesi, geçmişte patrikhane olarak hizmet vermiş Mardin Müzesi, Etnografya Salonu, Meryem Ana Kilisesi, tarihi PTT binası, müthiş manzarasıyla Şehidiye Cami ve Zincirli Medrese görülecek yerler arasındadır. Süryani topluluğunun en önemli merkezlerinden biri olarak kabul edilen Deyrul Zeferan Manastırı ziyareti. Mardin çarşılarında serbest zaman sonrası otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4

4.Gün (19 Haziran 2024): Midyat, Telkari Çarşısı, Sıla Konuk Evi, Hasankeyf, Batman, Diyarbakır, On Gözlü Köprü
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Midyat’a hareket. Dünyaca ünlü telkari sanatının yapıldığı atölyelerde telkari hakkında bilgi aldıktan sonra Telkari gümüş ve kozmetik alışverişi için serbest zaman. Mardin sivil mimarisinin güzel örneklerinden, dizilere ev sahipliği yapan Sıla Konuk Evi ziyareti. Sular altında kalan Hasankeyf’te Zeynel Bey Türbesi’nin görülmesi. Batman merkezin görülmesi sonrası Güneydoğu'nun Paris'i Diyarbakır'a hareket. Meşhur Diyarbakır Surları’nın görülmesi ile On Gözlü Köprü'ye hareket ve Dicle nehri kıyısında kahve molası. Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5

5.Gün (20 Haziran 2024): Diyarbakır, Tarihi Suriçi, Hasan Paşa Hanı, Ulu Cami, C.S. Tarancı Evi, Çarşılar, Lefkoşa
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Tarihi Suriçi'nde; Dağ Kapı, Anadolu’daki ilk cami olan Diyarbakır Ulu Cami, Hasan Paşa Hanı ve Dört Ayaklı Minareli Cami, Diyarbakır Çarşıları, ünlü edebiyatçı Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi gezileri. Çarşılarda vereceğimiz alış veriş için serbest zaman sonrası Diyarbakır havalimanına transfer. Bilet işlemleri sonrası yerel saat 18:40’da Pegasus Havayolları ile uçuş. Saat 20:05’de Ercan Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle…