16-19 MAYIS OTANTİK GAP TURU

 • 3 Gece 4 Gün
 • ₺1790

Genel Bilgi

GAZİANTEP – MARDİN – DİYARBAKIR – ŞANLIURFA – BİRECİK – GÖBEKLİTEPE

Dâhil olan Hizmetler

 • Ercan-Gaziantep-Ercan
 • Özel tur araçları ile ulaşım
 • 3 gece belirtilen otellerde konaklama
 • 3 sabah kahvaltısı
 • 3 akşam yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
 • Zorunlu seyahat poliçesi

Ücretli Aktiviteler

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
 • Şehir Vergileri
 • Müze ören yeri giriş ücretleri
 • Sıra Gecesi (80 TL)

Tur Detayları

1

1.Gün (16 Mayıs 2020): Lefkoşa, Gaziantep, Şanlıurfa, Sıra Gecesi
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 13:00’de Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 14:55’de Pegasus Havayolları ile Gaziantep’e hareket ve yerel saat ile 16:00’da varış. Oğuzeli Havaalanında bizi bekleyen aracımız ile peygamberler şehri Şanlıurfa’ya hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Sıra Gecesi Eğlencesi’ne katılıyoruz.
Urfa Sıra Gecesi Eğlencesi: Yöresel tarihi bir konağın avlusunda gerçekleştirilen, on kişilik müzisyen ekibi ile çiğ köfte, şıllık tatlısı, çay, acı kahve(mırra) ikramları eşliğindeki yöresel etkinliğe katılıyoruz.

2

2.Gün (17 Mayıs 2020): Balıklıgöl, Göbeklitepe, Mardin, Kasımiye Medresesi, Tarihi Ptt Binası, Ulu Cami, Çarşılar
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Urfa Kalesi altında bulunan Balıklıgöl, Ayn-ı Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Cami, Hz. İbrahim Makamı’nı ziyareti. On iki bin yıllık tarihe sahip, dünyanın bilinen en eski tapınağı olarak Unesco tarafında Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Göbeklitepe ziyareti. Mardin’e hareket. Yöresel restoranlarda öğle yemeği molası. Dinlerin ve dillerin buluştuğu, Süryani'sinden Arap'ına birçok farklı kültür ve inanç birleşimi olan Mardin’de ilk olarak 16. yüzyıl Akkoyunlu hükümdarlığı eseri Kasımiye Medresesi ziyareti. Mardin şehir turumuzda; Artuklu eseri Ulu Cami, Süryani Ortodoks Kilisesi Mor Behnam Kilisesi, geçmişte patrikhane olarak hizmet vermiş Mardin Müzesi, Etnografya Salonu, Meryem Ana Kilisesi, tarihi PTT binası, müthiş manzarasıyla Şehidiye Cami ve Zincirli Medrese görülecek yerler arasındadır. Mardin çarşılarında serbest zaman sonrası otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3

3.Gün (18 Mayıs 2020): Mardin, Diyarbakır, On Gözlü Köprü, Suriçi, Birecik, Gaziantep
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Güneydoğu'nun Paris'i Diyarbakır'a hareket. Tarihi Suriçi'nde; Dağ Kapı, Anadolu’daki ilk cami olan Diyarbakır Ulu Cami, Hasan Paşa Hanı ve Dört Ayaklı Minareli Cami gezileri. Meşhur Diyarbakır Surları’nın görülmesi ile On Gözlü Köprü'ye hareket ve Dicle nehri kıyısında kahve molası. Siverek ve Hilvan üzerinden cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olan Şanlıurfa ile Adıyaman arasında yer alan Atatürk Barajı’nın havzasından geçerek Birecik’e ulaşıyoruz. Kelaynak Kuşları Üretim Çiftliği ziyareti. Gaziantep’e varış. Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4

4.Gün (19 Mayıs 2020): Bakıcılar Çarşısı, Almacılar Pazarı, Tahmis Kahvesi, Baklavacılar, Lefkoşa
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Kentin simgesi olan görkemli Antep Kalesi’nin görülmesi. Tarihi Antep çarşılar turu. Bu turumuzda; Osmanlı döneminden günümüze varlıklarını sürdüren Millet Han ve Zincirli Bedesten, ilk kez 1638 yılında yapılan Tahmis Kahvesi, yöreye özgü baharatlar ve yörede Bandırma olarak bilinen cevizli sucukların satıldığı Almacılar Pazarı, Tarihi Bakırcılar Çarşısı gezilerek verilecek alış veriş molası sonrası havalimanına transfer. Bilet işlemleri sonrası yerel saat 16:30’da Pegasus Havayolları ile uçuş. Saat 17:30’da Ercan Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle…