23-26 MAYIS ŞEKER BAYRAMI KUZEY EGE TURU

 • 3 Gece 4 Gün
 • ₺2200

Genel Bilgi

BURSA – GÖLYAZI – BOZCAADA – KAZDAĞLARI – ADATEPE – AYVALIK – CUNDA

Dâhil olan Hizmetler

 • Ercan-Sabiha-Ercan Uçak Bileti
 • Özel tur araçları ile ulaşım
 • 3 gece belirtilen otellerde konaklama
 • 3 sabah kahvaltısı
 • 3 akşam yemeği
 • Programda belirtilen geziler
 • Gece Turları
 • Bozcaada ve Körfez Feribot Bileti
 • Gölyazı Tekne Turu
 • Kazdağları Minibüs Transferleri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
 • Seyahat Güvence Poliçesi

Ücretli Aktiviteler

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
 • Şehir Vergileri
 • Milli parklar, müzeler ve ören yerleri giriş ücretleri

Tur Detayları

1

1.Gün (23 Mayıs 2020) : Lefkoşa, İstanbul, Bursa, Gölyazı, Tekne Turu, Akçay
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:00’te Ercan Havalimanında buluşma ve bilet işlemleri sonrası 05:40’da Pegasus Havayolları ile İstanbul'a hareket ile 07:10’da varış. Sabiha Gökçen Havaalanında bizi bekleyen aracımız ile yeşil Bursa'ya hareket. Yol üzerinde vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası Bursa'nın şirin köyü Gölyazı’ya varış. Bursa’nın Nilüfer İlçesine bağlı Uluabat gölü kıyısında yer alan küçük bir balıkçı köyü olan Gölyazı, manzarası, çevre yapısı ile eşsiz güzellikte bir köy. Tarihi Ağlayan Çınar kenarından yapacağımız yürüyüş sonrası köy pazarında serbest zaman. Ulubatlı Gölü üzerinde sandallarla yapacağımız tekne turunun ardından göl kenarı kafelerde kahve molası. Mustafakemalpaşa, Karacabey ve Havran üzerinden Edremit’e varış. Otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2

2.Gün (24 Mayıs 2020) : Kazdağları, Adatepe, Hasanboğuldu, Sütüven Şelalesi, Akçay Gece Kordon Turu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kazdağları’na hareket. Yunan mitolojisinde adına bir çok kez rastlanan İda Dağları olarak geçen Türkiye’nin oksijen seviyesi en yüksek bölgesi Kazdağları’nda; rehberimizin anlatımları eşliğinde Hasanboğuldu Göleti ve Sütüven Şelalesi ziyaretleri. Dileyen misafirlerimiz doğa ile iç içe geçireceğimiz serbest zamanda orman içi patikalarda yürüyüş yapabilir, kahvelerimizi yudumlayabilir veya gölette yüzüp serinleyebilirler.
Adatepe Köyü’ne hareket. Homeros’un İlyadası’nda bahsi geçen Zeus Altarı’na çıkış. Adatepe Tarihi zeytinyağı fabrikasında zeytin ürünleri üretimi konusunda bilgi alıp, müze ziyaretimiz ardından alışveriş molası. Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile Akçay gece turu.
Akçay Kordon Turu: Bu turumuzda aracımız ile Edremit'in en önemli tatil bölgesi Akçay'ın kordon kısmında serbest zaman sonrası yine aracımız ile otelimize dönüş.

3

3.Gün (25 Mayıs 2020) : Bozcada, Türk Ve Rum Mahalleleri, Akçay
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Geyikli'ye hareket. Geyikli İskelesi'nden feribot ile Bozcaada'ya geçiş. Ege Denizi'nde yer alan en güzel adamız, binbir çeşit reçelleri ile ünlü Bozcaada'nın Türk ve Rum mahallelerinin eski sokaklarında buradaki yaşantılara tanıklık etmiş taş evlerini göreceğimiz kısa gezinti sonrasında Bozcaada Kalesi, kiliseleri, Şarap fabrikaları, Alay Bey Camii ve Köprülü Mehmet Paşa Camii ziyaretleri. Şarapları ile ünlü Bozcaada’nın köy pazarında alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz serbest zamanı minibüsleri kullanarak Ayazma Plajı’na değerlendirebilirler. Feribot ile Geyikli'ye dönüş. İskelede bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4

4.Gün (26 Mayıs 2020) : Ayvalık, Cunda Adası, İstanbul, Lefkoşa
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ayvalık'a hareket. Kazdağları eteklerinden yapacağımız yolculuğumuzda Burhaniye, Ören, Gömeç üzerinden Ayvalık'a bağlı Cunda Adasına varış. Rahmi Koç Vakfı tarafından koleksiyon değerine sahip oyuncakların ve eşyaların sergilendiği müzeye çevrilen Taksiyarhis Kilisesi’ni ziyareti. Birbirinden güzel oymalarla süslenmiş balkon ayakları ve üzerindeki bitkisel motiflerle geçmişin izlerini taşıyan tarihi evler arasındaki kısa yürüyüşün ardından neo-klasik mimari örneği, taş ustalığı görülmeye değer Taş Kahve’de sakızlı kahvelerimizi yudumlamak için serbest zaman. Cunda’daki keyifli ziyaretimizin ardından rüzgara karşı duran yel değirmenlerini arkamızda bırakıp İstanbul’a hareket. Gerekli molalar eşliğinde Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış. Bilet işlemleri sonrası 23:35’de Pegasus Havayolları ile uçuş. Saat 01:10’da Ercan Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde görüşmek dileğiyle…