DUBAİ TURU ERCAN ÇIKIŞLI 7 GECE 8 GÜN NİSAN 2024

  • 7 GECE 8 GÜN
  • €830

Genel Bilgi

3-11 NİSAN 2024

***ŞEHİR MERKEZİNDE KONAKLAMA***

GENEL TUR BİLGİLENDİRMESİ VE ÖNEMLİ NOTLAR:

  • *KIBRIS CUMHURİYETİ PASAPORTU İÇİN VİZE UYGULAMASI YOKTUR. EN AZ 6 AY GEÇERLİLİĞİ OLAN PASAPORT YETERLİDİR.
  • *T.C. PASAPORTU İÇİN EN AZ 6 AY GEÇERLİLİĞİ OLAN PASAPORT VE VİZE İÇİN SEYAHTTEN 15 GÜN ÖNCESİNDE ACENTAMIZA BİLGİ VERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.
  • *TUR PROGRAMINDA İÇERİK AYNI KALMAK KAYDI İLE EXTRA TURLARIN GÜNÜ DEĞİŞEBİLİR.
  • *HAVAYOLLARINDAN KAYNAKLI UCUŞ SAAT DEĞİŞİKLİĞİ VE OLUŞABİLECEK RÖTARLARDAN ACENTAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR.
  • *TUR ÜCRETİNE ÖZEL SEYEHAT SİGORTASI DAHİL OLMAYIP, YAPILMASI ACENTAMIZ TARAFINDAN TAVSİYE EDİLMEKTEDİR.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

• ERCAN-ESB-DXB-ECN ANADOLU JET VE THY UCAK BILETİ TRANSİT UÇUŞ
• AL KHOORY COURTYARD OTELDE 6 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA
• DUBAİ PANAROMİK ŞEHİR TURU
• GİDİŞ DÖNÜŞ HAVALİMANI – OTEL TRANSFERLERİ
• PROFOSYENEL TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ
• TRAVEL TİME EKİP LİDERİ İLE SEYAHAT

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
• PROGRAMDA BELIRTILEN GEZİLER
• DAHİL HİZMETLERDE AÇIKÇA BELİRTİLEMEMİŞ HER TÜRLÜ HİZMET VE ŞAHSİ HARCAMALAR
• ÖZEL SEYEHAT SAĞLIK SİGORTASI
• ŞEHİR KONAKLAMA VERGİSİ ODA BAŞINA 4* OTELLERDE GECELIK 5 USD
• YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (T.C. VATANDAŞLARI İÇİN)
• T.C. VATANDAŞLARI İÇİN DUBAI VİZE ÜCRETİ 95 USD (1 ADET VESIKALIK FOTOĞRAF VE EN 6 AY GEÇERLİLİĞİ OLAN PASAPORT) VİZE HİZMETİ ACENTAMIZ TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

EXTRA TUR FİYATLARI
• DHOW TEKNE TURU VE AÇIK BÜFE YEMEK – 90 USD
• ABU DHABI – 110 USD ÖĞLEN YEMEKLİ (*QASR AL WATAN SARAYI GİRİŞ ÜCRETİ VE GEZİSİ DAHİL)
• ÇÖL SAFARİ AKŞAM YEMEKLİ – 90 USD
• PALMİYE ADASI VE OZEL YAT TURU – 80 USD
• MIRACLE GARDEN DUBAI MALL VE GLOBAL VILLAGE TURU –100 USD
• OUTLET ALISVERIS TURU – 80 USD

EXTRA TUR PAKET FİYATI: YUKARDAKI EXTRA TURLAR PAKET OLARAK ALINIRSA 550 USD YERINE 500 USD OLARAK ÜCRETLENDİRELECEKTİR. EXTRA TUR PAKETİ OLARAK ALINACAK PAKET SEYEHATTEN 1 HAFTA ÖNCE NAKİT OLARAK ACENTAYA ÖDENMELİDİR.
ÇOCUKLAR( 2-12 YAŞ ) EXTRA TUR PAKETİ 400 USD

Tur Detayları

1

1. GÜN : ERCAN -ANKARA -DUBAI
Siz değerli misafirlerimiz ile saat 18:00da Ercan Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Anadolu Jet TK7979 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:30 da Ankara Esenboğa Havalimanı’na uçuyoruz. Saat 22:45 de Ankara Havalimanı’na varışımızın ardından transit olarak (bagaj almıyoruz ) Türk Hava Hava Yolları TK4302 sefer sayılı uçuş ile saat 23:55 de Dubai’ye uçuş. Yerel saat 05:05 de Dubai ‘ye varış.

2

2. GÜN DUBAI: DUBAI ŞEHİR TURU BURJ AL ARAB, DUBAI EYE, SOUK MADINAT, DHOW TEKNE TURU, JBR WALK
Sabah kahvaltısının ardından (ilk gün sabah kahvaltısı extra)panoramik Dubai şehir turumuza başlıyoruz Turumuzda öncelikle Birleşik Arap Emirliği’nin Dubai Seyh‘i Sheikh Mohammed Bin Rashid Al Maktoom’un kışlık sarayını görme imkânımız olacak. Dubai’nin en işlek caddesi Sheikh Zaeed Road’ta yapacağımız yolculuğumuz esnasında Dubai’nin dünyaya ün salmış tüm gökdelenlerini, alışveriş merkezlerini göreceğiz. İlk durağımız 2018 yılında denize dolgu yapılarak açılmış olan Blue Waters adası (Ceasers Palace Hotel, Dubai Eye) panoramik olarak gezilecektir. Sonrasında The Beach/ JBR Walk vereceğimiz fotoğraf molasıyla Marina bölgesini daha yakından tanıma imkânı bulacağız, dünyanın tek 7 yıldızlı oteli Burj Al Arab manzaralı vereceğimiz mola ile, turumuza devam ediyoruz. Gelecek müzesinde resimlerimizi cekmek için serbest zaman. Dünyanın en lüks yerel carşısı olan Madinat Souk’ta Turumuza, Dubai’nin tarihi dokusunu hissedebileceğiniz eski bölümü ile devam ediyoruz. Creek, Al Seef ve Bastakiya bölgelerini panoramik olarak gördükten sonra Abra adlı geleneksel tekneler ile baharat ve altın çarşısına geçiyoruz. Burada altın hakkında alacağımız bilgilerin ardından Deri Atölyesi ve Fashion Show defilesi izlemek için mola veriyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

3

3. GÜN : ÖĞLEN YEMEKLİ ABU DHABİ TURU
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz saat 08:00’da başlayacak olan, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Abu Dhabi & Qasr Al Watan (ulaşım + rehberlik + öğle yemeği) turuna katılabilirler (110 USD). Turumuzda 7 Emirliğin başkenti olarak bilinen Abu Dhabi gezimiz esnasında, 40 yıl önce küçük bir balıkçı köyü olarak bilinen başkentin bugün ne kadar modern bir şehir olduğuna tanık olacağız. Turumuz esnasında muhteşem mimarisi ve kendine özgü işlemeleri ile ilgi çeken ve her yıl binlerce turist ağırlayan dünyanın en büyük 4. camisi olan “Sheikh Zayed Camisini göreceğiz. Cami gezisinin Etihad Towers ve Emirates palace için fotoğraf molası vereceğiz. Devamında Qasr Al Watan ziyaretimizde ve Birlesik Arap Emirlikleri yönetim ve yaşamı hakkında daha fazla bilgi alma imkânı buluyoruz. Turumuzun bir sonraki durağı Hurma Pazarı. Burada birbirinden farklı ve çeşitlikte ki hurmaları tatma ve satın alma imkânı bulacağız. Ardından öğle yemeğimizi açık büfe şeklinde alacağız. Turumuza Saadiyat adasına geçip Paris’ten sonra açılmış olan 2. Louvre müzesi panoramik olarak görerek devam ediyoruz. Louvre müzesinin akabinde Yas adasına hareket ediyoruz. Burada Ferrari World, Yas Marina, Yas Water World, Warner Bros aktivitelerine katılmak isteyen misafirlerimiz için Yas Alışveriş Merkezinde serbest zaman veriyoruz. Yukarıdaki aktivitelerin ücreti ekstra olup öncesinde indirimli rezervasyon yaptırabilir veya girişte sizler tarafından ücreti ödenebilmektedir. Turumuzun ardından otelimize transfer.

4

4. GÜN: AKŞAM YEMEKLİ ÇÖL SAFARİ TURU
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Safari saatine kadar otelimizde havuz ve güneşin tadıını çıkararak dinlenebilir. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Çöl safarisi turu için otelden hareket 15:00 (Ulaşım + rehberlik + akşam yemeği + yemekte alınan soft içecekler). (90 USD) Turumuzda eşsiz çöl tepelerinden 4x4 jeepler ile geçerek adrenalin dolu dakikalar yaşayıp, akşamına bedevi kampında Arap eğlencesini izleyip dans şovları eşliğinde lezzetli akşam yemeğimizi yiyeceğiz. Dileyen misafirlerimiz geleneksel motiflerle kına yaptırabilir, deveye binip, yöresel kıyafetler satın alabilirler. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5

5. GÜN AKŞAM YEMEKLİ DHOW CRUISE TURU
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz otelin havuz ve imkanlarından yararlanarak dinlenebilirler.Veya şehir merkezinde bulunan otelimizden kısa bir ulaşımla şehri keşfedebilirler. Akşam dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak gerçekleştireceğimiz akşam yemekli ve geleneksel ahşap tekneler ile gerçekleşecek Dhow Cruise yemekli tekne turu için hareket (90 USD). Şehrin tarihi bölümünde (Dubai Creek) 2 saat sürecek tekne yolculuğumuz esnasında, Nehrin kıyılarını süsleyen göz kamaştırıcı rüzgâr kulelerini, Sheikh Saeed Evi’ni, Ticaret Odası Binası’nı, Heritage Köyü’nü farklı bir açıdan izleme imkânımız olacaktır. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve geceleme.

6

6. GÜN :PALMİYE ADASI VE OZEL YAT TURU
Sabah Kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizle Dünyanın En büyük insan yapımı , Doldurma teknolojisi ile yapılmış olan Palmiye adasına doğru yola çıkacağız.( 80 USD) Turumuza ilk olarak White Beach olarak bilinen Dubainin Son Gozde bölgesi ile başlayacağız. White beach durağımızda JBR ve Bluewaters Island bölgesinin essiz fotoğraflarını çekecek ve bölgeyi keşfedeceğiz. Sonrasında Nakheell Mall da mola vereceğiz ve isteyen misafirlerimiz The View at The Palm Seyir terasında Ünlü Palmiye adasının Essiz fotoğraflarını çekebilir ve Palmiyenin kollarında yer alan Villa ve otelleri tanıyabilirsiniz. Turumuza Dünyanın en ünlü otellerinden biri olan Atlantis The Palm otelini görmek üzere The pointe bölgesi ile devam edeceğiz. Dileyen misafirlerimiz burada yer alan restaurant ve cafelerde kahvelerini içip manzaranın tadını çıkarabilirler. Turumuza son olarak sizler için hazırlanmış Ozel Yat Turu ile devam ediyoruz. Dubai Marina dan hareket edecek yat turumuzda Marina bölgesinde yer alan gokdenlerin içerisinden geçerek Blue Waters Island, JBR , Plalmiye Adası ve Atlantis Otelini görme fırsatınız olacak. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve geceleme.

7

7. GÜN OUTLET VE ALISVERIŞ TURU VEYA SERBEST GÜN
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz saat 10:00’da başlayacak olan Outlet alışveriş turumuza başlıyoruz. İlk olarak Dunyaca unlu markaların Outlet Mağazalarını bulabileceğiniz Outlet Village alışveriş merkezine gideceğiz. Burada vereceğimiz serbest zamanın akabinde Dubainin ilk Alısveris Merkezi olan Mall of Emiratesi ziyaret edeceğiz. Serbest zaman sonrasında son olarak Dubai Outlet Mall gezimizi yapacak ve otelimize geri donecegiz .(80 USD)

8

8. GÜN MIRACLE GARDEN & BURJ KHALIFA & GLOBAL VILLAGE
Sabah kahvaltısının ardından ayrılış saatimiz 12:00’da olacaktır.Rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Miracle Garden & Burj Khalifa turu için hareket ediyoruz. Turumuza ilk olarak Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiş, dünyanın en uzun çiçek duvarlarının bulunduğu ve 45 milyon çiçek kullanılarak dizayn edilen masal şehri Miracle Garden Dubai ziyaretiyle başlıyoruz. Ardından 828 metre ile dünyanın en yüksek binası olma unvanına sahip Burj Khalifa’nın 124. ve 125. katlarında bulunan seyir terasına (Burj Khalifa 124-125 kat Bileti ekstradır) dünyanın en hızlı asansörü ile çıkma, Dubai’nin essiz manzarasını izleme ve unutulmaz fotoğraflar çektirme şansını buluyoruz. Akabinde Dubai Mall’da serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte dünyanın en büyük yapısı olan Burj Khalifa gökdeleninin yanında ışık gösterisi ve müzik eşliğinde su şovunu izleme fırsatı. Extra tur sonrası misafirlerimiz ile transfer saatine kadar düzenlenecek Global Village turunu
gerçekleştiriyoruz. Turumuzda dünyanın çeşitli ülkelerinin Pavilyonlarından Oluşan ve Dubai’deki yerlilerin en fazla uğradığı eğlenceli mekanlardan biri. Her yıl Kasım ayının ilk haftası ile Nisan ayı arasında açılan, sezonluk bir eğlence parkıdır. İçerisindeki ülke Pavilyonlarında, o ülkelere ait yiyecek, içeceklerden tutun da yöresel hediyelik eşyaları satın alabileceğiniz ve yine ülkelere ait şovları izleyebileceğiniz bu park size Dubai’nin bir Arap şehri olmasının yanında çok uluslu bir kent olduğunu gösterecektir. Burada özellikle Afrika, İran, Tayland Yüzen Çarşı ve Çin pavilyonları çok fazla ilgimizi çekecek pavilyonlardan sadece birkaçı.(100 USD)
Gezi sonrası Havalimanına Transfer 06:00 uçuşu ile Ankara ya haraket 09:15 Ankaraya varış transit salonunu geçişinin ardından 13:00 uçağı ile Ercan a dönüş.